fbpx Ericsson toodab Tallinna tehases uue põlvkonna tugijaamu, esimese sai EMT | AM.ee

Ericsson toodab Tallinna tehases uue põlvkonna tugijaamu, esimese sai EMT

Täna kella 14 paiku oli Ericssoni Peterburi tee 67a tehase söökla suletud. Sinna oli viidud hoopis uus mobiilside tugijaam - üks pisem ja üks suurem kast, esimesed Eestis, mis tehasest välja lähevad. Koht, kuhu ta paigaldatakse, ei saa maailma mastaabis olema kaugel, sest esimese Eestis valmistatud uue põlvkonna tugijaama sai omale EMT.

Uus Eestis toodetud tugijaam katab kõiki moodsa mobiilivõrgu sagedusi ja tehnoloogiaid. Vastavalt vajadusele saab operaator suuremasse külmkapisuurusesse "kasti" tellida erinevaid mooduleid riiulitesse - 2G, 3,5G, LTE jne. Uus LTE ehk 4G on ka muidugi esindatud.

"Loodame, et tänane üleantav kast ei meenuta meile kastivabrikut ja sm Taskut," viskas majandus- ja kommunikatsiooniminister Juhan parts nalja, sest pealtnäha on Ericssoni toodang samasugune, nagu mõne kastivabriku oma. "Loodame, et mõne aja pärast valmib suur osa Euroopa ja Ameerika olulisi kommunikatsioonilahendusi Eestis," lisas Parts, kellel on ka teeneid Ericssoni tehase Eestisse meelitamises.

Ericsson Eesti juhatuse esimees Veiko Sepp ütles, et uus tugijaam, mis Tallinnas valmib, saab sisaldama tõesti kõiki sagedusi ja tehnoloogiaid, mida operaatorid vajavad ning muidugi on olemas nii LTE kui 3,5G ja see viimane nii 2100 MHz kui 900 MHz sagedusel. Nii et Tallinna tugijaamaga saab igasuguseid võrke ehitada nii linnas kui maal. Jonas Ygeby, Ericssoni Tallinna tehase juht põhjendas, miks just hakati Euroopa turu ning osaliselt ka Põhja-Ameerika ja Aafrika jaoks tootma just Tallinnas uusi tugijaamu: "sest tehas peab paiknema turule lähedal." Aasias on oma tehased ja Lõuna-Ameerikas omad.

Väike ringkäik Ericssoni Tallinna tehases tuletas meelde mitmekümne aasta taguseid elektroonikatööstuse hiilgeaegu Tallinnas, kui siin asusid tähtsamad Nõukogude Liidu elektroonikatehased. Saalitäied oskustöölisi, kellest mõned ongi pärit kunagistest RETi, Kalinini ja Pöögelmanni tehastest tegelesid nüüd uute tugijaamadega. Eriti uhke oldi tehases raadiomoodulite häälestajate juures: see on üks vähestest kohtadest, kus kruvikeerajaga seadmeid timmitakse, sest raadio karakteristikud tuleb ära häälestada käsitsi, nii nagu muusikariistade häälestajad teevad.

Viimases saalis aga pakitakse külmkapisugused kastid kokku - juba suvel hakkab tehasest iga viie minuti järel välja veerema üks uue põlvkonna mobiilivõrgu tugijaam.

KAIDO EINAMA

Vt pilte tehasest siit. (Ericsson)

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.