fbpx Kerge süler kergelt võrgus | AM.ee

Kerge süler kergelt võrgus

(Arvutimaailm 3/10)

Roheliselt toodetud euroarvuti Lifebook P8110 võib küll välimuselt olla veidi sarnane odavamate netbookidega, kuid hinnalt ja sisult mitte – ligi 25 000kroonine masin on mõeldud täisvõimsusel ärikasutaja tööks ning pakub akult töötamist peaaegu kogu tööpäeva ulatuses.

Fujitsu Europe on veel üks väheseid tootjaid, mille arvutitehas Euroopa pinnal paikneb. Ja just sellepärast on selle ülikerge ja võimsa mudeli puhul arvutil veel üks kleeps – Green IT, mis näitab, et arvuti on Saksamaal keskkonnasõbralikult toodetud ning tarbib vähe energiat.

Mugavad randmetoed, mis veidi krobelised, tugevad hinged ekraanil ning tavamõõtmetest küll väiksem, kuid siiski mugav klaviatuur on äriliseks kasutuseks head. Kuid veidi paneb kahtlema arvuti pikaajalises kestvuses mõni koostekvaliteedi probleem: optilise seadme kaas logiseb, samuti ka seade ise oma sahtlis ning aku serv punnitab ka kergelt oma pesast välja.

Neid pisivigasid kõrvale jättes võib testitulemusi vaadates öelda, et omas klassis on kahetuumalise Inteli Centrino protsessoriga masin võimekas. Valikus on ka SSD (välkmälu-)ketas, mis tasub nii mobiilse seadme juures igal juhul kaalumist, sest tagab aku tööea pikenemise, mitmekordse kiiruse ning vaikse töö, kuid lööb rahakotti veel suurema augu kui niigi kallis kõvakettaga versioon.

Ekraan on Full HD videot vaadates kristallselge ja ka protsessor suudab pilti sujuvalt jooksutada, kuid LED-taustavalgustus kumab ülevalt ja alt servast rohkem läbi.
Sisselogimisel sõrmejäljelugeja (mis asub kahe hiirenupu vahel ja võib seetõttu kogemata aktiveeruda) või isegi sisseehitatud ID-kaardi lugeja on tootja valikus, kuid testmudelil seda polnud.

Et masinale on tootja peale pannud Windows 7, siis viimasel ajal paljuräägitud Windows 7 probleemidest akuga ühildumisel siin rääkida pole vaja. Valida saab „Fujitsu EcoSettings” režiimi ja see tootja poolt kohandatud energiasäästurežiim arvestab riistvara omadustega kõige paremini.

Klaviatuuri kohal on eraldi mõni vajalikk nupp: lukustusnupp (samuti oluline turvaomadus), seadete nupp (kust saab näiteks esitluse jaoks ekraaniväljundeid seadistada jms), kiire ökonupp (lülitab välja optilise seadme, LAN-kaardi, heli ja ekraaniheleduse) ning raadiovõrkude nupp. P8110 sisseehitatud UMTS modem suudab sujuvalt muus võrgus oleva masina internetiühenduse UMTS ühenduseks üle võtta. Arvuti saab ka mõne suure LCD-ekraani taha ühendada, sest HDMI väljund on olemas.

KAIDO EINAMA

TEHNILISED ANDMED
Fujitsu Lifebook P8110

Hind: 29 747 kr (Arvutid24)
Protsessor: Intel Core2 Duo SU9600, 1,6 GHz
Mälu: 4 GB
Kõvaketas: 320 GB
Ekraan: 12,1tolline, LED-taustvalgustusega, 1280 x 800 pikslit
Aku: kuni 5 tundi (SSD kettaga kuni 7 tundi)
Optiline seade: DVD Super Multi
Ühendused: Gigabit Ethernet, WiFi (b/g/n), UMTS modem, 3 USB pesa, ExpressCard, HDMI, VGA, Bluetooth
Operatsioonisüsteem: Windows 7 Pro
Kaal: 1,4 kg

Testid:
Geekbenchi skoor: 2002 punkti (protsessor 2347, mälu 1604)
PCMark05: HDD üldkiirus 5,05 MB/s, paralleeltöötlusega failipakkimine 3,5 MB/s
Super PI (2M): 1 min 6 s

PLUSSID
kerge, väike
head kiirustesti tulemused

MIINUSED
vead koostekvaliteedis
kallivõitu

AM HINNE: 4

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.