Windows Mobile 6 Marketplace kisub jäässe

Nagu lugejad õigesti märkisid, pole Windows Mobile´i aastases testis juba tükk aega mingeid uudiseid olnud. Siin oli paar põhjust ka. Üks neist oli seotud eelmine kord mainitud telefoni kokkujooksmistega, teine aga sellega, et Microsofti nüüdseks vana mobiiliplatvorm Windows Mobile 6.5 on kippunud elama talvises vaikuses, oodates Windows Phone 7 toodavat sula. See aga omakorda ähvardab Windows Mobile 6.5 hoopis ära sulatada.

Telefoni kinnijooksmise vastu võis HTC lehelt proovida suvel välja tulnud tarkvarauuendust SMSide kuvamiseks. Varem ma sellele tähelepanu ei pööranud, aga kuna kirjutati, et selles uuenduses on peidus ka enamat peale SMSide väljanägemise kohendamise, sai see ära paigaldatud. Lubatud raadio-osa uuenduse kohta ei oska miskit arvata, sest raadioga polnud HD2-l ka varem erilisi probleeme. Kinni pole ka jooksnud, aga paigale tardunud küll õige mitu korda.

Küll aga on endiselt probleem telefoni aegluses. Julgelt võiks siin süüdistada rakendusi, mis aja jooksul mällu on kuhjunud, sest kord-paar on HD2 juba ka kurvalt teatanud, et mälu jääb väheks mõne operatsiooni täitmisel. Täna saigi midagi kustutatud ja Marketplace´ist hiljem uuritud, kas oleks midagi uut põnevat katsetamiseks võtta. Juurde on tulnud mõned tasulised rakendused, aga üldiselt paistab Windows Mobile´i Marketplace olevat praegu suhteliselt jäätunud.

Selles vaikelus saabus aga Marketplace´i populaarne meediaprogramm Spotify, mis Microsofti poolt ka valjult välja reklaamiti ja mis paljud uudistesaidid pani imestama, miks Spotify just Windows Mobile´ile välja tuli, kuna see on praegu selline vaikne nurgake ja ähvardab veel vaiksemaks jääda, eriti kui peagi Windows Phone 7 telefonid müüki paisatakse. Praegu püsib ka väike lootus, et keegi (näiteks XDA Deveopersi saidil) avaldab stabiilse Windows Phone 7 ROMi, mida julgeks HTC HD2 peal katsetada.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.