6. veebruar - linkruptipäev

6. veebruarist 2011 avastavad veebide omanikud, et paljud nende viidatud lingid teistele Eesti veebiaadressidele ei tööta. Sellepärast, et 6. veebruarist lakkasid olemast ligipääsetavad kõik ümber registreerimata domeenid.

Praeguseks on ümber registreeritud veidi üle 50 tuhande Eesti domeeni. Kümned tuhanded domeenid on aga veel registreerimata ja kui kuskil kodulehtedel on viited nendele, siis juhatatakse nüüdsest kasutaja edasi juba veateatele. Linkrupt ehk paljude veebiaadresside viitamine mitteeksisteerivatele lehekülgedele tähendab, et veebi sisu tuleb üle vaadata.

Üsna tõenäoliselt on peagi katki enamus .pri.ee lõpuga veebilehti, sest need kuulusid eraisikutele ja paljud ei hakanud uue korra järgi oma aadressi aastatasu eest ümber registreerima.

Samas võivad mõned domeenid lähipäevadel uuesti ellu ärgata, kui alles nüüd mõni domeeniomanik avastab, et tema lehekülg pole enam kättesaadav. Kuid ilmselt on neid vähe.

6.02.2011 – 5.04.2011 on domeen on tsoonist väljas, mis tähendab, et domeen ei ole enam aktiivne ja domeeniga seotud kodulehed ja e-posti aadressid lakkavad töötamast. Domeeni on võimalik veel ümber registreerida.

6.04.2011 – kustutusperioodi lõpp. Ümber registreerimata domeenid kustutatakse, need muutuvad vabaks ja „kes ees, see mees“ põhimõttel kõigile registreeritavaks.

Suur osa ümber registreerimata domeenidest kaobki ilmselt esmaspäevast jäädavalt (Või siiski mitte?). Ühesõnaga - vaadale oma logifaile "not found" veateadetega.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.