Veel üks säästuseminar - IT Grupi "Lihtsusta ja säästa"

Kui aprillinumbrisse säästunippide teemal lahenduselugu tegema hakkasime, siis selgus ühte või teise firmasse pöördudes, et neil on säästuprogrammid ja -seminarid juba ammu plaanis ja kliente kutsutakse üksikult või kambakesi säästulahenduste seminaridele. Nii ka IT Grupp - täna oli nende säästuseminar, kus tutvustati ka virtualiseerimist.

Päev algas Delli salvestuslahenduste mänedžeri Jonathan Paski ülevaatega olukorras, mis isegi IT pealtnäha päikeselises sektoris polegi enam nii helge: 43% firmadest on IT eelarvet kärpinud ja kavatsevad seda teha veel. Eestis lisandub sellele riigi IT eelarvete peaaegu et külmutamine - firmad, mis elatusid suurtest kopsakatest riigitellimustest, on üsna kuivale jäetud ja sel aastal midagi positiivset tulemas ei nähta.

Kuid IT vallas on siiski ka asju, mis vaatamata kõigele peaksid sektorisse mingit elavnemist tooma. Ükskõik mis ka ei juhtu, endiselt kasvab esimest korda online´i saabuvate inimeste hulk. Statistika järgi lisandub esimest korda netti saabunute näol pool miljonit online-kodanikku iga päevaga. Kõik nad peaksid mingit IT teenust või kaupa kasutama hakkama. Andmeid tuleb endiselt pöörase kiirusega juurde, IT süsteemid peavad nendega toime tulema.

Aga ikkagi kokkuhoid ja säästmine... mida siis soovitati?

- kui tasuta saab, siis võta

- otsi lühiajalist ROI-d

- osta ka lahendusi, mis tagavad pikaajalise kokkuhoiu.

Mis lahendusi siis pakuti?

-energiasäästlikumaid uue põlvkonna servereid

-virtualiseerimist (VMware oli just välja tulnud uue vSphere´iga)

-blade servereid

Virtualiseerimine on kuum teema praegu – vaatamata suuremale süsteemile jäävad opereerimiskulud endiselt madalaks, sest juurde pole vaja eriti midagi osta. Parim jõudlus madalaima energiakuluga on virtualiseerimist toetavatel serveritel.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.