Eesti Interneti Sihtasutuse tulu domeenide müügist 2010. a oli 11,35 milj kr

Eesti Interneti SA nõukogu kinnitas sihtasutuse 2010. aasta aruande. 2010. aasta jooksul registreeriti kokku 38 187 domeeni, praeguseks on registris 59 205 .ee-lõpulist domeeninime. Tulu domeenide müügist 2010. aastal oli 11 347 983 krooni.

2010. aastal olid Eesti Interneti SA peamised tegevused tippdomeeni .ee üleviimine kaasaegsele domeenikorrale ja Eesti rahvusdomeeni senisest kättesaadavamaks muutmine, uue tippdomeeni infrastruktuuri väljaarendamine, domeeniregistri korrastamine ning väärtuslike domeenidega spekuleerimise vastase domeenivaidluste komisjoni käivitamine, selgub aruandest.

Organisatsooni tegevuskulud ja süsteemide arenduskulud olid 2010. aastal kokku 505 463 eurot ja tulem (reserv) 326 191 eurot. Sihtasutus on kasumit mittetaotlev ja kulupõhiselt tegutsev organisatsioon, mille tegevuskulud kaetakse domeenide registreerimistasudest. Järgmise aasta tasu vaadatakse nõukogu poolt üle käesoleva aasta aasta lõpus koos järgmise aasta eelarvega.

Eesti Interneti SA järgnevate aastate plaane kommenteerides ütles juhatuse esimees Marek-Andres Kauts, et olulisim eesseisev projekt on turvalahenduse DNSSec väljaarendamine: „DNSSec tõstab tippdomeeni infrastruktuuri turvalisust pakkudes kaitset päringute vahelthaaramise ja moonutamise, ehk nn „man-in-the-middle“ rünnakute eest. Praktika näitab, et küberruumis valitsevad ohud on ajas pidevalt suurenevad, soovime Eesti rahvusdomeeni kasutajatele pakkuda kindlust, et .ee on tasemel ja turvaline ka edaspidi ja DNSSec-l on siin oluline roll.“

DNSSec väljaarendamine kestab 2-3 aastat, esmase investeeringu suurus on ca 250 – 300 tuhat eurot, mis kaetakse selleks otstarbeks kogutud reservidest (aruandeaasta tulem). Euroopa Liidu riikidest on DNSSec juurutanud või protsessiga lõppfaasis 14 riiki.

Aastaraamat on kättesaadav aadressil http://www.internet.ee/upload/files/Eesti%20Interneti%20SA%… ja Saar Polli uuring http://www.internet.ee/eesti-internet/uuringud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.