Thinkpad T420: töö- ja puhkeaeg ühe akuga õhtusse

(Arvutimaailm 5/11)

Lenovo uut ärisülerit läksime testima kohta, kus näis seda kõige mõistlikum proovile panna – mereäärsesse majakesse, kus polnud elektrit. Isegi tööpäeva lõpus võis Skype’i kõnedele vastata, sest aku polnud veel kustunud.

Testitud mudel oli küll kuue elemendiga akuga, aga saada on ka üheksa elemendiga aku, mille tööajaks pakutakse 15 tundi. Seega jätkub akul pärast tööpäeva jaksu ka koduse meelelahutuse jaoks, enne kui jälle elektrit vaja on. Lisaakuga võib tööaeg ulatuda kolmekümne tunnini.

Alguses tekkis probleem sellise lihtsa asjaga nagu puuteplaadi sisselülitamine. Tuli läbi ajada Thinkpadile omase punase nupuga keset klaviatuuri. Eelmine kasutaja, kes oli paadunud Thinkpadide fänn, oli puuteplaadi üleliigseks tunnistanud ja selle välja lülitanud.

Kuna õues oli soe, siis testisime arvutit ka väljas päikese käes. Paraku ponud välitingimustes ekraanilt suurt miskit võimalik näha.

Ctrl-nupuga on ka teistsuguse arvuti kasutajal üks mure: Copy-Paste’i tegemine jääb poolikuks, sest Ctrl-klahv pole mitte kõige äärmine, vaid Fn-klahvist vasakult järgmine.

Tuppa sobib see arvuti kindlasti paremini, sest suuruse tõttu pole mõtet seda alati kaasa vedada.

Kummaline tundus mikrofonisisendi puudumine, nt Skype’i-kõnedeks polnud mikrofoniga kõrvaklappide juhet kuhugi pista. Samas võis sisseehitatud mikrofoniga üsna rahule jääda: kõne oli kvaliteetne ja müra korralikult summutatud, isegi kui videokõne käis läbi arvuti kõlarite. Paberite järgi pidid olemas olema ka 3G modem ning GPS, aga ilmselt läheb nende käivitamiseks vaja spetstarkvara, mida polnud käepärast. Hea on siiski teada, et sellised võimalused on ärisülerisse nüüd sisse ehitatud.

Arvuti „kapotialune” on Lenovo Thinkpadidele omaselt asjalik. Pingsa töögagi ei lähe korpus kusagilt kuumaks. Saab valida mitme protsessori vahel alates Inteli Core i3-st kuni i7-ni. Äriklassile sobivate muude parameetrite seast leiab veel Lenovo Enhanced Experience 2.0, mis peaks arvuti tunduvalt kiiremini käivitama kui tavaliselt.
ARVUTIMAAILM

TEHNILISED ANDMED
Sülearvuti Lenovo ThinkPad T420
Hind: 1395 eurot (MarkIT)
Protsessor: Intel Core i5-2410M (2,30 GHz)
Mälu: 4 GB
Kõvaketas: 500 GB, 7200 p/min
Operatsioonisüsteem: Windows 7 Professional, 64-bitine
Ekraan: 14-tolline, 1600 x 900 pikslit
Graafikakaart: NVIDIA N12P-NS1, graafikamälu 1 GB
Optiline seade: CDRW/DVDRW
Ühendused: WiFi - Intel 802.11 b/g/n, WWAN (3G), Bluetooth, modem, Gigabit Ethernet
Turvalisus: turvakiip, sõrmejäljelugeja
Veebikaamera: jah
Aku: 6-elemendiline, Li-Ion, tööaeg 9 tundi
Mõõtmed: 34,1 x 23,3 x 3,1 cm
Kaal: 2 kg

PLUSSID
kiire
aku peab kaua vastu

MIINUSED
pole välise mikrofoni pesa
väljas töötamiseks halb ekraan
veebikaamera on halva kvaliteediga

AM HINNE: 4– 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.