HTC HD2 - aasta hiljem

Rohkem kui aasta on möödas ajast, kui Arvutimaailma testilauale saabus HTC HD2, Windowsiga telefonide lipulaev.

Tõesti, 2009. aasta lõpus oli see telefon üks vingemaid nutitelefone üldse ja võitis ka Arvutimaailma 2009. aasta nn "aasta telefoni" tiitli. Superhea ekraan, esimene 1 GHz protsessor meie mail, korralik graafika ja hämmastavalt ilus HTC Sense, mis igava ja suhteliselt vanamoodsa Windows 3.11 stiilis menüüde halluse üle joonistas moodsaks ja animeeritud graafikaga kasutajaliideseks. 

Kevadel oli HD2 juba üle poole aasta Eesti turul olnud ja ärikasutajate seas mitte just massiliselt, aga siiski levinud. Kasutati Windows Mobile´ist platvormi rakenduste omadusi suhteliselt vähe, sest kuumaksuga andmeside oli just turule jõudnud ja muidu oli ikka megabaidi põhjal andmesidet kasutada üsna kulukas. 

Testi esimestel kuudel ületasid andmesidearved 1000 krooni, sest ikka oli mõni rakendus taustal lahti ununenud, mis andmesidet kulutas. Multitaskingu hädad - pidevalt peab vaatama, mis asjad lahti on.

Siiski sai HTC HD2-ga Marketplace´ist kätte enamusi neidki populaarsemaid rakendusi, mida raketina startiva Androidi jaoks. Arvuliselt oli küll rakendusi juba vähem, aga olulised kõik olemas. Lisaks veebis leiduvad aastakümne jagu müügil olnud või tasuta rakendused, mis vaatamata kehvale graafikale kõik ilusti HD2 peal jooksid. Aastaid tagasi Windows Mobile´i põhiaegadel oli ju 320x240 pikslit väga kõva sõna.  Alustades kasvõi iidsetest GPS-tarkvaradest, mis esimestena just Windowsi-telefonidel isetehtud kaarte ja huvipunkte näitasid.

Nüüd, aasta hiljem, on olukord täiesti teistsugune. On nii positiivset arengu jätku kui katastroofilist stagnatsiooni. Positiivne on see, et HD2 riistvara on endiselt üsna korralik ja jooksutab XDA foorumites pakutavaid uusimaid Androide ja Windows Phone 7 ROM-e täitsa hästi. Seda kõike vaatamata skeptikute hoiatustele, et uusi platvorme pole mõtet vana HD2 peal enam proovida. HD2 on üsna sarnane (riistvaraliselt) HD7-le ja nii porditaksegi HD7 tarkvara entusiastide poolt HD2 peale ümber. Vaid graafika on väheke nõrgem, aga ka sellega saab hakkama.

Aga nii-öelda naturaalse tarkvaraga on asi kehvem. Lausa stagnatsioonis. Windows Mobile 6.5-le ei tehta enam eriti midagi, olemasolevaid rakendusi kohati inertsist veel uuendatakse, aga üldiselt valitseb Marketplace´is stagnatsioon ja vaikus. See vihjab, et tuleb Windows Mobile´i pealt lahkuda, nii kiiresti kui võimalilk. See platvorm on juba üleeilne päev. Tuleb hakata tuhnima foorumites ja otsima uut platvormi. Valikut on. Saab installides valida uute kohendatud Androidi ROM-ide vahel HD2-le või võtta Windowsile truuks jäädes Windows Phone 7. Kui uuendus õnnestub, siis testib Arvutimaailm peagi HD2 uuel platvormil edasi. Siinsamas aastase testi foorumis.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.