Lätlastel saab 100 Mbit/s internetiühendus mõne aastaga standardiks

Sel ajal, kui meil meediaväljaanded eufooriliselt kirjutavad ülikiirest internetist (ja mõned ka küsivad, kas on sellel mõtet?), on lätlased eestlastele juba ammu ära teinud. Aprillinumbris kirjutasime, et IZZI alustas 100 Mbit/s interneti pakkumist, nüüd on sellega ühinenud ka Baltkom, kuid mõlemad veel vaid Riias.

Suurtegija Lattelecom aga ei maga ja kolme aastaga lubatakse lõpule viia projekt fiber to the home ehk fiiber koju (FTTH) ning kogu Läti katta kiire fiiberoptilise võrguga. Tuntud IT ajakirjanik ja välislätlane Juris Kaza kirjutab sellest oma blogis. 100 Mbit/s kiirusest on peagi saamas Läti püsiühenduse standard. Ka selline väike tegija nagu MPE on lõunanaabrite juures lubanud 100 Mbit/s võrku hakata välja arendama.

Maal tuleb mõnede arvates vaid kõblada peenramaad ja tegeleda traditsiooniliste käeliste tegevustega, kirjutab Tiit Lepik oma blogis, elades ka ise maal ja teades, kui raskelt sinna internet praegu jõuab.

Kui meil veel skeptikud arvavad, et maal peaks tegelema käelise tegevuse ehk käsitööga ja suvel väärib telesaadetes näidata maaelu kui vaid põllumajanduslikku tegevust ning mingit kiiret internetti pole sinna vaja, siis kolme aasta pärast võimegi pakkuda turistidele eksootilist internetivõõrast maarahvast, sest lätlastel (ja teistel ka) on siis igas külas juba (valgus)kaabel.

Eestis aga jõuab EstWin-i valguskaabel küladesse 100 Mbit/s internetti tooma aastaks 2015, kui ikka kõik läheb nii, nagu telekomifirmad ja riik kokku leppisid. See on küll sabassörkimine, aga hea seegi, et keegi selle nüüdki ette on võtnud.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.