fbpx Tallinna Tehnikaülikool avas täna esinduse USA-s Räniorus | AM.ee

Tallinna Tehnikaülikool avas täna esinduse USA-s Räniorus

Tallinna Tehnikaülikooli täna avatud esindus Silicon Valleys ehk Räniorus omab selliseid tuntud naabreid nagu Microsoft, Google, Yahoo, IBM, Intel jt.

„Meie ülikooli teadus- ja õppetöö kvaliteedi arendamiseks on vajalik olla paigas, kus saavad alguse uusimad teadusideed, tehnoloogiad ja rakendused. Praegu on maailma IT pealinnaks Räniorg. Peame olema kättesaadavad oma partnerülikoolide ja ettevõtete kõrval, kus maailma tippettevõtjad tehnoloogiaid arendavad ning koos riskikapitalistidega rahastavad,” ütles TTÜ innovatsiooni ja rahvusvaheliste suhete prorektor Alar Kolk.

TTÜ teeb aktiivselt koostööd maailma tippülikooli Berkeleyga. Täna on rõhk ühisel teadustööl ning üliõpilasvahetusel. Senisest tihedamat ühist õppekavade ning teadusuuringute edendamist on TTÜ tulevikus tegemas Stanfordi ülikooliga. Mõlema ülikooli professorid on järgmise aasta kevadel TTÜs loenguid andmas ning üliõpilasi juhendamas.

TTÜ on sel nädalal väljas oma infostendiga New Mexico, Stanfordi ja Berkeley ülikoolides, kus tutvustatakse Tehnikaülikooli teadustööd ning õppimisvõimalusi. Praegu on TTÜs ligi 800 välistudengit, kes õpivad 15-l inglise keelsel õppekaval.

Sel nädalal töötavad Silicon Valleys TTÜ innovatsiooni ja rahvusvahelistumise prorektor Alar Kolk, materjalitehnika instituudi direktor professor Renno Veinthal, rahvusvaheliste suhete instituudi direktor professor Peeter Müürsepp, arvutitehnika instituudi vanemteadur Gert Jervan ja Põhja-Ameerika ülikoolide teabekeskuse juhataja Eha Teder.
 
Tehnikaülikooli USA esindus asub Silicon Valleys aadressil 440 N.Wolfe Rd. Sunnyvale, California 94085. Esindusega samas majas alustas oma edukat teekonda ka Google.

TTÜ esindust saavad kasutada TTÜ linnakus ligi 200 ettevõtet, kes ka igapäevaselt ülikooliga koostööd teevad. 

Vaata lisaks:

Fotod TTÜ esindusest Silicon Valleys
Intervjuu Alar Kolgiga TTÜ esinduse avamisest Silicon Valleys

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.