LTE-ga kesklinnas lõunal

Praegune LTE lubab küll teoreetilisi kiirusi kuni 100 Mbit/s (peagi ka kuni 150), kuid tegelik kiirus on mõistagi tunduvalt väiksem. Kuna täna sattusid korraga käes olema LTE modem Huawei E392 ning EMT ja Elisa LTE-paketiga SIM-kaardid ning eraldi levialasse ei pidanud sõitma, siis sai päriskiiruseid proovitud.

D-terminalis on hea akna all istuda ja oma netipulgaga andmesidet proovida - Elisa ainuke testjaam Viru hotelli katuselt paistab kätte ja EMT-gi ei ole sadamas levist väljas. Reisisadamas oli EMT-l levi 10%, keskmine kiirus 30 Mbit/s alla ja 5 Mbit/s üles, ping 25 ms; Elisa näitas otsenähtavusega 30% levi (testjaamal kommertskasutajaid veel pole), kiirus 32 Mbit/s alla ja 3,2 Mbit/s üles ning ping 25 ms.

Vabaduse platsi lähedal levis EMT 50% signaalitugevusega (Huawei modemi enda hinnang), allalaadimiskiiruseks tuli keskmiselt 47 Mbit/s, üles 17 Mbit/s ning ping oli 30 ms; Elisa ca 0% levi (Viru hotelliga otsenähtavus puudus), siiski liikus infot ka sellise Huawei levihinnangu põhjal keskmiselt 7,8 Mbit/s alla, 1 Mbit/s üles ning ping tuli 35 ms.

Päeva rekord kuulub aga EMT-le 57,0 Mbit/s üleslaadimiskiirusega Vabaduse platsi lähedal. Kiirused on kõik mõõdetud Speedtest.net-i testiga.

Õhtuti on muidugi kiirustega pilt teine, räägivad igapäevased kasutajad, sest siis hakkavad koju saabunud netikasutajad suuri asju alla laadima...

Kaasas olnud esimene LTE telefon, mida Arvutimaailm näinud - LG Optimus 4G LTE, nagu eeldada võiski, ühtegi LTE võrku üles ei leidnud. Lõuna-Korea veebilehtede spetsifikatsiooni järgi kasutab see LTE mobiil 800 MHz sagedusala, mille testjaama Tallinnas pole. Lähim LTE 800 leviala peaks asuma Haapsalus ja kuuluma Elisale. 800 MHz sagedusala litsentsegi pole veel välja jagatud, eeldatavalt võiks need kasutusse tulla kõige varem sel suvel, aga läbirääkimiste tõttu Lätiga võib see aeg veel pikeneda. LTE 800 levib kaugemale ja võib katta kiire m-internetiga maapiirkondi või levida linnas ka läbi paksude seinte.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.