Skype 5.11 Windows Beta - esimene Microsofti Skype

(Arvutimaailm 10/12)

Kui varasemates Skype´i uuendustes pole Microsofti omanduses Skype´is eriti tarkvarahiiu kätt tunda olnud, siis seekordses on see kohe näha. Windowsile mõeldud Skype´i beetaversioon 5.11 sisaldab MSNi kontoga integreerimist. Ja see pole veel kõik. Installimisel tahetakse vaikimisi otsingumootoriks Bingi panna (kui ise linnukest installimisel Bingi vaikimisi otsinguks määramise kohalt maha ei võta) ning brauseri avaleheks pakutakse MSN.com-i (kui ise maha ei võta).

Varem on oma Skype´i kontoga saanud siduda Facebooki kontot, et Facebooki vestlust mugavalt Skype´i aknas ajada. Nüüd saab liita Skype´i kontoga ka MSNi. Kuid esmapilgul ei paista kuskilt seda kohta, kust oma MSNi konto saaks Skype´i tuua. 

See käib nii: logi oma Skype´i kontolt välja. Siis logi sisse MSN-i kontoga (seda pakutakse sisselogimisaknas). Siis vali, et soovid MSN-i konto liita Skype´i kontoga. Ja ongi kõik. Võib-olla saab ka kuidagi muudmoodi, aga nii igatahes töötas.

MSN-i kontaktidele saab helistada, kui nende profiilis on telefoninumber. Videokõnet saab (teoorias) ka teha, praktikas ei õnnestunud (see võis ka hetkeline tehniline probleem olla, äkki mõnel lugejal õnnestus?). Skype´i emotikonid MSNis veel ei tööta.

Naljakas on see, et kui keegi üritab MSN-ist Skype´iga MSN-i loginud kasutajale faili saata, siis MSN teatab Skype´i uue beetaversiooni kasutaja kohta, et see kasutab mingit vana aegunud versiooni, mis failivahetust ei toeta.

Aga kuna tegemist on alles beetaga, siis loodame parimat. Väga paljude jaoks tähendab 5.11, et ühe suhtlustarkvara võib taustal kinni panna. MSN-i nimelt. Vanematel arvutitel hoiab see ressurssi kokku küll.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.