Kuidas meelitada Eestisse arvutitehas?

Foto: Meelis PillerViimasel hetkel laekus ka kohe trükkimineva maikuu Arvutimaailma viimane lugu - reportaazh LG tehasest. Veiko jõudis ligi 1000 km läbida 12 tunniga ja ta tuli Poolast mitte oma autoga, vaid lennukiga.

Sellest loost selgub näiteks, miks Eestisse arvutitehast ei rajata. Arvatavasti on LG mõne aasta pärast üks suurimaid elektroonikatootjaid, aga oma kaks tehast Euroopas rajas ta Poolasse. Ka kogu üle-Euroopalist logistikat juhitakse Poolast. Miks?

Siin on igasuguseid põhjuseid muidugi kuhjaga alates sellest, et keegi polegi LG-lt küsinudki, et kas te ei tahaks meile, Eestisse oma tehast rajada ja lõpetades sellega, mis LG tehases LG grupi juhtide poolt kogemata välja öeldi. Baltimaad - kui suured te oletegi? Kolmekesi kokku annate paar miljonit vähem kui Lõuna-Korea pealinn Seoul. LG Poola tehase toodangust kulutavad Baltimaad 1,5 protsenti. Pealegi - Poolas on tehnoloogilise kõrgharidusega spetse palju, meil aga on jalaga segada juriste ja filolooge, keda koolitatakse kõige rohkem (spekulatsioon). IT ja tehnoloogia alal valitseb ka vaatamata töötuse kasvule tööjõukriis. Poolas on inimesed õnnelikud, kui saavad tootmisliinil 5000-6000 kr palgaks ja kontoris valgemad kraed 9000 kr, meil on palgad hoopis teisest klassist. Ja nii meist mööda vaadataksegi.

Aga lähemalt juba peagi trükikoja poole teele minevast Arvutimaailmast. Müüki peaks see muide jõudma 15. mail, kui kõik plaanipäraselt läheb.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.