SMS spämm tuleb - lülita oma telefon öösel hääletuks!

Täna see siis juhtuski - saabus poliitreklaam SMSiga.

Juhuslikult tunnen ka selle teenusega seotud inimesi - nende jutu järgi on see alles algus. Euroopa Liidus on sidumistasud läinud madalaks, SMSi mass-saatmine odavaks ja SMS-kanal väga kõrge tähelepanuga, seega antakse oma serveritest peagi ainult tuld.

SMSkulleri nimeline teenus kukkus spämmima kõigile avalikele telefoninumbritele. Reklaam-SMSe hakkab saabuma peamiselt öösel, siis on eurovõrgud vähem koormatud. Tuleb erinevatest võrkudest ehk erinevatelt numbritelt - kust hetkel soodsam on laiali saata.

Võib-olla on ringihüppamine seotud ka mõne operaatori pipardamisega, kui nende võrgust massi-SMSitakse. Seega - blokeerida on saatja numbrit raske ja häirima hakkab SMSi piiksumine just öösel. Tuleb telefon hääletu peale keerata, kui ei taha ärgata.

Huvitav, kuidas on seadusega SMS-reklaam reguleeritud? Kui nii julgelt tegutsetakse, siis on vist JOKK? Ja kas seni polnud siis SMS-reklaam meile jõudnud vaid kalli kontaktihinna tõttu?

Esimene ööreklaam tundus igatahes häiriv. Võib-olla harjub, nagu ka e-posti spämmiga. Homme küsime mõnelt operaatorilt, mida nad arvavad asjade sellisest käigust.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.