fbpx Abiks Hiinast ostjale: CE ja C E pole üks ja sama | AM.ee

Abiks Hiinast ostjale: CE ja C E pole üks ja sama

Ostad Hiinast kauba ja rõõmustad: näe, isegi CE märgis peal, ehk sobib Euroopa turu jaoks ja vastab siinsetele rangetele standarditele. Aga võta näpust. Peaaegu identne näeb välja ka teine CE märgis, mis tähendab tegelikult "China Exporti".

Vahe on neil kahel märgil peaaegu märkamatu: Euroopa märgi C ja E täht paiknevad üksteisest lausa ebaharilikult eemal võrreldes mudue tähtedega (E täht asub mõttelise ringi peal, mille moodustab poolkaarekujuline C), Hiina märgis aga on tihedam: C on E-le üsna lähedal, nagu tavalises kirjaviisis.

"China Export" ei tähenda aga muud, kui "Made in China" ja selle sarnasust peetakse Euroopa "Conformité Européenne" märgiga sihilikuks: et tarbijaid segadusse ajada. 

Vaata lähemalt ICQC lehel

AM vaatas kiirelt üle ka mõned "Hiina ime" rubriigis testitud Hiina tehastest pärit kaubad. Olukord pole siiski lootusetu. Üle poolte olid oma tootele pannud peale "õige" CE märgi. Üks mobiiliaku ja paar LED-pirni olid siiski Made-in-China peibutusmärgiga.

Vahetegemine polegi nii lihtne: parempoolne paistab olevat üsna selgelt Euroopa märgis, vasakpoolne aga ilmselt Made in China.

Selle HTC asendusakuga aga on üsna selge: C ja E paiknevad lähestiku nagu Made in China logol. Ostetud Hiina e-poest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.