fbpx Asjade seis: Arvutimaailm juunis | AM.ee

Asjade seis: Arvutimaailm juunis

Arvutimaailma juuninumbri tegemine käib täie hooga. Nädal veel jäänud ja siis hakkavad trükipressid tööle, et 12. juunist oleks värske ajakiri lettidel (ja postkastis).

Et arvutiajakirja lisaks ränist ja värvilistest metallidest valmistatud toodetele ka rohelist tooni anda, olime me terve eilse päeva väljas ligi 30-kraadises leitsakus. Sündmuskohaks Rapla vana savikarjäär, kus jooksime terve päeva sülearvutitega lompide vahel.

Ah et miks? Ikka sellepärast, et kaasa lüüa Eesti (ja arvatavasti maailma) teisel või kolmandal WiFi orienteerumisel. Sellest saab juunikuu reportaažilugu. Eesmärgiks oli osalejatel karjääri territooriumilt (mis on muide väga huvitava ja ilusa rohelise maastikuga) üles leida viis peidetud tugijaama. Korraldajad tegid leidmise seekord kümme korda raskemaks, kuna tugijaamade võimsus oli eelmise aasta 10 mW pealt keeratud 1 mW-ni. Mobiiliga võistlejad jäidki otsima, õigemini loobusid. Ka sülearvutitega oli raske, aga võitja siiski selgitati - ta leidis viiest neli punkti, kui üks korraldajatest Veljo Haamer andis talle kätte kumminuia meenutava "nuudi" - võimsa WiFi antenni.

Raigo suured lood on juuninumbrisse veel valmimisel, nendest juba siis, kui miskit hakkab ajakirja kujundusse jõudma. Laboris testisime ära ka legendaarse Dell Adamo - Aigari muljed olid nii positiivsed kui negatiivsed.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.