Nokia Lumia 635 aastane test: Windows 10 ootel

Aitäh küsimast, meie aastase testi Nokia Lumia 635 telefoni käsi käib praegu hästi. Vahepeal on muutunud see, et ekraanil on mõned Live Tile´id ehk aktiivsed rakenduste ikoonid ümber paigutatud. Swarm ehk Foursquare on kuidagi varjusurma vajunud, sõbrad seda enam nii palju ei kasuta ja sellepärast võib oranži ikooni väiksemaks teha ning tahapoole lükata. Viberi liigne aeglus on ka pannud ka seda harvem kasutama. Facebook sundis alla laadima eraldi Facebook Messengeri, et sõnumeid kasutada, aga kiiremaks see suhtlust ei teinud. SMS on endiselt kõige kiirem suhtlusrakendus.

Eesti rakenduste tulek Windows Phone´i on endiselt aeglane, kuigi Windowsiga telefone ostetakse praegu Eestis uutena juba rohkem kui iPhone´isid. Aga midagi ikka tasapisi tuleb ka.

Mis siis juba olemas on? Parkida saab EMT parkimisrakendusega (hiljuti aga võttis see miskipärast kesklinnas parkides vanalinna parkimistasu, võimalik, et kuskilt hüppas kiirustades näpu alla vale parkimisala). Mobiiliäppiga saab hankida Eesti kalastusluba, kasutada e-valimistel hääle kontrollimist, rentida autot (ELMO Rent), vaadata ilmateadet, uurida telekavasid (TV Start), lugeda Delfit ja kasutada Forum Cinemas kinorakendust. ERR-i uudisterakendus ja otsepildi vaatamise võimalus on ka juba ammu olemas, Ühistransport pakub marsruudi koostamist Eesti piires ja sõiduplaanide vaatamist, SEB Eesti on pank, mis pingutab ka Windowsiga telefonikasutajate tähelepanu nimel ning Teele hoiatab Eesti maanteedel kiiruskaamerate eest ja annab maanteeinfot. Swedbank aga Windowsiga telefonide omanikke eraldi rakendusega ei püüa. Muidugi saab ka mobiilses veebis hakkama.

Kuid tegelikult on koitmas neile odavatele telefonidele, mille pärast Windowsiga mobiile nii palju praegu ostetakse, ka uus elu. Microsoft teatas, et uuendab kõik Windows 8-ga telefonid Windows 10 peale, kui see peaks välja tulema. Elame-näeme ja loodame parimat. Varem küll tegi Microsoft oma platvormi fännidele ebameeldiva üllatuse, mis sundis paljud Windows Phone´ist eemale hoidma, sest Windows 8 tulekuga vanu Windows Phone 7-ga telefone selle peale enam ei uuendatud. Pakuti üks ja viimane Windows Phone 7.8 uuendus ning sinna need vanad telefonid peavadki jääma ja selle versiooni otsa surema. Muidugi lahkusid arendajad Windows Phone 7 versioonide juurest ja unustasid oma vanad äppid, uuendades need kiiresti Windows 8 peale.

Windows Phone 8 ja Windows 10 erinevus ei tule oodatavalt väga suur, seega üleminek ei tohiks ka olla liiga valuline. Windows Phone 10 on toode, mida ei eksisteeri. Microsoft teeb ühe kõigile seadmetele sobiva operatsioonisüsteemi - Windows 10. See käib nii tahvlites kui mobiilides, laua- kui sülearvutites. Rakenduse loomine erinevatele seadmetele tehakse lihtsamast lihtsamaks.

Kuidas see kõik täpsemalt välja näeb, seda keegi veel peale Microsofti täpselt ei tea, aga näiteks Windows Phone Store ja Windows Store saavad üheks.

Nokia Lumiatega on aga ilmselt nüüd ajalugu otsa saanud. Püsi meie veebis, varsti kirjutame hüvastijätuloo ilmselt kõige viimasele Nokia logo kandvale Lumiale, mis AM-i testis on.

Avapilt: PLACEIT

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.