Yutiti - veebipõhine projekteerimistarkvara

(Arvutimaailm 5/09)

Aja jooksul tekkinud projektivedamise tarkvaradest üks tuntumaid on MS Project, kuid sellest vaataks veel praeguses majandusolukorras mööda, sest hinnaklass jääb kategooriasse 15 000 kr. Yutiti – eestlaste tehtud projektijuhtimistarkvara aga on seni (beetana) täiesti tasuta.

Yutiti on veebipõhine projektijuhtimistarkvara, mille looja on Tartus pesitsev firma WoodWare Systems OÜ, on mõeldud küll projektijuhtimiseks, kuid praegu, kus see on veel beetastaadiumis, jätab Yutiti pigem lihtsa grupikalendri ja ajaplaneerija mulje. Teistest veebipõhistest on minu kogemuse järgi suurimate võimalustega ZoHo Project. Samuti tutvustatakse seda mitmetel virtuaaljuhtimise koolitustel. Kuid ka ZoHo Projectil on omad hädad küljes, nagu märkimisväärne keerukus ja minu meelest ka natuke ebaloogiline ülesehitus.

Nagu ka arendajad lubavad, on Yutiti tõesti väga lihtne ning piisab poolest tunnist, et olla täiesti kasutusvalmis. Samuti on lubatud aja jooksul asja edasi arendada ja on tõdetud, et tulevad ka tasulised kontod, kuid siiski taskukohase hinnaga. Samas jääb alles ka võimalus kasutada tasuta versiooni, kuid piiratud võimalustega, nagu ikka.

Yutiti põhivaade koosneb tabeli kujul kalendrikuu vaatest, kuhu saab lisada veerge ressurssidena, näiteks võib lisada osakonnad ja töötajad. Kalendri lõikes saab aga iga veeru taha määrata ajaliselt ülesandeid.

Samuti on võimalik ära täpsustada iga osakonna võimalikud ülesanded nii, et tegevuste lisamine on ainult drop-down menüüde näppimine, kui kõik on juba ära seadistatud.

Konto loomine võtab aega umbes kümme sekundit ning ka teiste kasutajate loomine on sama lihtne. Momendil võib projektilehele teisi kasutajaid luua esmase konto omanik. Ma küll ei suutnud üles leida võimalust, kuidas saaks lisada juba olemasolevaid kasutajaid oma süsteemi, seega esmamulje põhjal võiks öelda, et tegu on siiski kohati toore lahendusega.

Loomulikult on tegu hea programmijupiga, millel veel palju arenemisruumi, kuid seniks ei trumpa see mitte mingil moel üle näiteks Google’i kalendrit, mis samuti toetab gruppidega kasutamist. Võib-olla mõne kuu pärast, kui asi on veidi edasi arenenud, on pilt juba märksa parem.

MARKO HABICHT

 

Yutiti projektijuhtimistarkvara
Hind: tasuta (beeta)
Rakendus: veebipõhine
Vaated: ressursivaade, projektivaade, sündmuste ajalugu ja kommentaarid, projektiajalugu ja kommentaarid, printimisvorm

PLUSSID
tasuta
paljulubav (Eesti oma) idee

MIINUSED
limiteeritus
eesti keele puudumine

Arvutimaailma hinne: 3

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.