Aastase testi järg: Nokia Lumia on ajalugu, aga helge ajalugu

Aastase Nokia Lumia 635 testi vahepealne aeg on möödunud ilma probleemideta, rahulikult. Nokia Lumiaid ei tule enam juurde. Nüüd on poes Microsoft Lumiad. Otsekui selle hääbuva nutitelefoni-kaubamärgi kinnituseks kulus Lumia 635 tagakaanelt maha Nokia logo. Aga tagakaas ise on vaatamata oma plastmassisele olemusele üllatavalt kriimustuskindel - selline kergelt matt, ilma ühegi kraapsuta, nurkadest vaid õige veidi läikima kulunud. Suvine mulje, et enne aastase testi lõppu tuleb kaubandusliku välimuse tagamiseks mõni uus tagakaas osta (mida on tegelikult väga lihtne vahetada teise värvi vastu), oli täiesti petlik. Ka ekraaniklaasile pole tekkinud ühtki kriimu.

Telefoni kiiruses on siiski vahepeal õige natuke tagasiminekut olnud. Kui eelmine kord rääkisime üleliigsete ja liigset aeglust põhjustanud rakenduste väljaviskamisest, siis nüüd on näha, et ka mõned allesjäänud rakendused on mõnikord natuke aeglasemaks jäänud - ilmselt on kuhugi mälusoppidesse aja jooksul üleliigset sodi kogunenud. Samas midagi katastroofilist pole, enamuse ajast töötab telefon sama kiirelt ja korralikult. Paar korda on juhtunud, et kõne vastu võttes telefon toppab 4-5 sekundit, enne kui vastuvõtu suurele helendavale nupule vajutada saab.

Windows 10 esimesed vaated on ka vahepeal välja ilmunud ja hea on avastada, et Lumia 635-le on juba võimalik seda installida.

Selleks tuleb telefoni paigaldada Windows Insider´i rakendus, installida siis selle abil Windows 10, teha mõned korrad restarti ja 30-60 minuti jooksul on Lumias Microsofti tuliuus veel mitte ametlikult välja tulnud operatsioonisüsteem olemas.

Kuna see rikub garantii, siis enne ametliku versiooni väljatulekut ei hakka me aastase testi jooksul seda katsetama. Samas ei tohiks midagi hullu juhtuda: peale Windows 10 peale üleminekut saab hiljem arvutiga ühendades üle USB taastada jälle "vana hea" Windows 8.1. Selleks peab arvutisse installima Windows Phone Recovery Tool´i.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.