Lõpuks ometi! Windows Phone´il on nüüd peaaegu kõik vajalikud asjad olemas

Meie Nokia Lumia 635 aastane test jätkub rõõmuhõisetega. Kui Windows Phone´ile olid seni mitu hädavajalikku mobiilirakendust puudu, siis nüüd võib rahulolevalt õhata ja öelda, et peaaegu kõik olulised asjad, mida telefonikasutaja igapäevaselt võiks vajada, on olemas.

Kaks lisandunud kasulikku äpp´i, mis Lumiasse sai installitud, on Taxify ja Flipboard. Taxify saabus 24. märtsil, Flipboard aga sai 512 MB mäluga seadmete täienduse eelmise aasta detsembri lõpus. Kui vaadata üle eelmisel suvel koostatud nimekiri, siis edasiminekut on veelgi - näiteks saab nüüd alla laadida Dropboxi, mis tuli välja 22. jaanuaril.

Taxify ja Flipboardiga on küll natuke probleeme, aga nad on olemas - jääb üle loota, et tootja neid kiirelt edasi arendab.

Flipboard tuli Windows Phone´i platvormile juba varem, aga esimene väljatulek praakis välja ahtama mäluga isendid, mille hulka kuulub ka odav Nokia Lumia 635. See ilus graafiline uudisteluger on siiski parajaks koormaks odavale 512 MB operatiivmäluga telefonile - aku kuumeneb tuntavalt ja tühjeneb ka rutem kui tavaliselt.

Taxify on beetastaadiumis ja mõnikord natuke perutab näiteks kaardil markeriga oma asukohta ja taksosid valides, aga tõesti hea, et nüüd on võimalus ka kodumaise startupi abiga taksot tellida.

Kas midagi olulist on veel puudu? Kirjuta AM-i Facebooki kommentaarides lähemalt, kui tunned, et Windowsi maailm on mõne äpp´i osas veel ahtaks jäänud.

Kuid midagi selgus veel nende vahepealsete päevadega. Nimelt on Windows Phone´iga kaasas hulk äppe, mis muidu tunduvad sellised... tavalised. Näiteks on üks söögikohtade äpp, kus pole palju soovitusi, Travel annab nõu mõnede sihtkohtade kohta, aga ka suhteliselt kasinalt, kuid "Tervis ja sport" on väga hea oma igapäevase liikumise jälgimiseks. Nimelt hoiab see liikumisel silma peal ka siis, kui rakendus ise on suletud ja annab õhtul ülevaate, palju päeva jooksul on kõnnitud või joostud ja palju kaloreid kulutatud. Hea, lihtne ja vajalik lisafunktsioon, mis taustal märkamatult toimib!

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.