Lumiaga peale Jaani - kuhu oleme jõudnud?

Alustasime Nokia Lumia testi aasta tagasi 9. juulil. Nüüd pole enam Nokia telefone, kuid vanad head mobiilid Lumia kirjaga kestavad edasi. Vahepeal on testis selgunud ka kaks telefoni puudust, räägime kohe neist.

1. 4G imeb aku enne õhtut tühjaks

Seoses paketivahetusega Elisa võrgus on nüüd ka aastase testi telefonil 4G andmeside sisse lülitatud. Aastavanusele akule see just hästi ei mõjunud - kui päev möödub rahulikult, keegi eriti ei helista ja ise ka netti ei näpi, saab kell 8 alanud päevaga kenasti õhtusse - esimesed teated aku tühjenemisest tulevad pärast üheksat juba kodus laadija läheduses.

Kuid pikad Jaanid, elu väljaspool seinakontaktide lähedust ja hiline magamaminek sundisid juba akupanga järele haarama. Aktiivsematel helistamise päevadel kipub aku tühjenemise märke näitama juba kella 7-8 ajal õhtul. Aitab seadetest 20% aku puhul säästurežiimile automaatse lülitamise lubamine, kuid siis on mitmed andmeid vajavad taustafunktsioonid õhtul välja lülitatud.

2. Mälu saigi täis

Telefoni 8 GB mälust on alguses küll, kuid tundub, et telefoni vananedes (ja äppide hulga kasvades) kahaneb vaba mälu kiiresti. Ja kuigi muusika, videod, pildid ja muud mahukad asjad saab SD kaardile tõsta, on äppid kõige kiiremad ja töökindlamad ikkagi telefoni enda välkmälus. Mõned päevad tagasi tuligi teha puhastus - välja visata harva kasutatavad video- ja pildirakendused, dubleeritud Foursquare´i kliendid ja sellised rakendused, mida saab harva vajaduse korral alati uuesti tagasi installida ja mis ei pea kogu aeg välkmälus istuma.

Kestab endiselt hästi

Muidu aga võib öelda, et mobiili välimus on vaatamata aastasele kasutusele ikka nagu uus. Korpus kestab hästi ja kui alguses oli plaan aasta sees tagakaas välja vahetada, kui see kuluma hakkab, siis siiamaani pole olnud põhjust seda teha. Ekraanil pole kriime ka. USB pesa on hakanud ainult natuke lõdvemalt käima, aga ka sellega pole probleeme olnud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.