LG Arena auhinnatud kasutajaliides - 3D S-class

6. juuli

Kuna vahepealsed päevad on möödunud telefoni peamiselt helistamiseks kasutades, siis midagi uut aastase mobiilitesti blogisse lisada polegi. Aga kuna tuli üks uudis LG Arena kasutajaliidese kohta - nimelt see võitis disainiauhinna, oleks paras aeg rääkida selle nutika puutetelefoni kasutajaliidesest.

Tõesti-tõesti, kasutajaliides on kena ja suhteliselt lihtne. Mõni asi siiski vajab ülesotsimist, näiteks numbriklahvidega ekraan telefoninumbri valimiseks enne helistamist. Aga muidugi harjub kõigega ja mõne nädalaga on vajaminevad nupud käe sees ja leiab poolpimesi üles kust iganes.

Kuna kasutajaliides on tehtud just sellele ekraanile, mis LG Arenal, mahuvad kõik asjad üsna täpselt ära ja on selged ja ilusad. Samas, kuna tegemist on LG enda traageldatud opsüsteemiga, siis kõik välised rakendused kohenduvad süsteemi hulga kehvemini. Võtame kasvõi Google Mapsi, mis on ilmselt LG poolt kohendatud Java programm. Seal ei tööta paljud asjad. Näiteks GPSiga asukohta pole suutnud veel määrata. Määratakse tugijaama kaudu ca 25 000 meetrise täpsusega - tore teada, et asun hetkel kuskil Tallinnas. :)

Võrreldes nt Nokia lipulaeva N97ga on S-classi eelis selles, et kõik menüüd töötavad sõrmega viibates. Samuti on võimalik sõrme menüül peal hoides menüüd natuke nihutada. Keritavates akendes on serval ka kerimisriba, kui viipega kerimine on liiga aeglane (näiteks pikkades kontaktinimekirjades või meilipostkastides). Palju asju on mitmikpuutele reageerivad, näiteks piltide ja veebi või dokumendi eelvaate suurendamine. Kasutajal on seadistatavad neli erinevat ava-akent. Vidinate aknasse saab tõsta LG tehtud vidinaid, neid asetada käepäraselt ja seadistada. Peamenüü on üsna üheselt iPhone´i pealt maha viksitud, kuid lisatud mugav vasakule-paremale kerimine ridade kaupa. Seadete lülitamine on graafiliste "lülititega" nagu iPhone´is, (peaaegu) igas aknas on tagasimineku nupp eelmisele ekraanile.

Aga nüüd siis pressiteade LG võidetud auhinnast:

LG ARENA 3D S kasutajaliides võitis iF Communication Design Awardi auhinna

Eesti, Tallinn 6. juuli 2009 – LG Electronics mobiiltelefonide lipulaev ARENA (LG-KM900) võitis uuendusliku 3D S-klassi kasutajaliidese eest tunnustatud kommunikatsiooniseadmete disainiauhinna iF Communication Design Award. 3D S-klassi kasutajaliidest on võimalik kõigil proovida oma personaalarvutis.

iF Design Communication Award hindab tooteid erinevate kategooriate lõikes nende funktsionaalsust, mugavust ja esteetilist külge silmas pidades ning iga kategooria parimat tunnustatakse iF Gold Award auhinnaga. LG ARENA võitis väärilise auhinna kasutajaliideste kategoorias, edestades kõiki konkurente oma innovaatilisuse ja kasutajasõbralikkusega.

Tutvustamaks uudset kasutajaliidest ka laiemale avalikkusele, alustas LG ülemaailmset turunduskampaaniat, mille käigus saavad külastajad aadressilt http://sclassui.lgmobile.com alla laadida programmi ja kolmemõõtmelise ekraanisäästja ning mängida 3D-mänge. Programm demonstreerib liidese funktsioone ning annab selle tööpõhimõtteid simuleerides suurpärase ettekujutuse S-klassi liidesega telefoni kasutamisest.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.