LG Arena lisaprogrammid - valik on väike

12. juuli

Mida muud teha ühel mitte veel nii sumedal, kuid soojal juuliõhtul, kui äsja on tulnud väike äike ja linnud karjuvad kõrvulukustavalt? Loomulikult, on õige aeg sukelduda oma telefoni lisarakenduste hankimise karuselli.

LG Arenal pole eriti mingeid sotsiaalvõrgu-tarkvarasid: ei saa temaga ei skaipida ega Twitterisse postitada, MSNist ja Facebookist rääkimata. Mänge ka vaid mõni üksik. Lihtne otsing andis tulemuseks foorumi, kus midagi LG Arenale siiski soovitatakse. Nimekiri on väga lühike. Aga tulemuseks väike pakett LG Arenat kõvasti täiendavaid rakendusi. Probleem on nimelt selles, et LG on teinud oma opsüsteemi ja see toetab vaid Java-rakendusi, kuid mitte kõike. Sellepärast tuleb katse-eksituse meetodil proovida, millised just Arenal jooksevad. Seal foorumis on need, mis töötavad, ära toodud.

Esiteks sai laaditud Skype.jar ja üllatus-üllatus, telefoni ei installitudki Java-põhist Skype´i, sest see ei tööta. Hoopis vene päritolu iSkoot küsis Skype´i kredentiaale. Muidu oli nagu kõik korras, aga kontaktide nimekirjas ei töötanud allaliikumise nool, vaid ühes suunas sai liikuda. Ja üliebamugav oli puuteekraaniga telefonil, millel pole ühtegi klahvi, kasutada rakendust, mis on tehtud nuppudega nutitelefonile. See ebamugavus saatis ka teisi java-rakendusi.

Teine äge programm oli Nimbuzz. Selles on kõik - MSN, Skype, Yahoo, ICQ, Jabber, Facebook, MySpace, Twitter jne jne, kõikidesse sotsvõrkudesse saab sotsialistliku töö kangelane sisse logida ja suhelda. Ainult et jälle on ebamugav nuppudeta kasutada nuppudele mõeldud rakendust. Menüüd on ka pisikesed ja vajavad puutepulka, mida LG Arenal pole, sest tal on mahtuvuslik puute-ekraan, mis pulkadele ei reageeri. Aga muidu pakub Nimbuzz väga palju võimalusi. Suhtlustarkvarades saab faile saata ja pilte vahetada, helistada jne. Facebook aga tahtis, et kasutaja valideerimiseks sisestataks sünnipäev. Aga kuhu? Nuppudeta telefoniga ei saanud seda kuupäeva kuhugi sisestada, võib-olla tulevikus kaevab kuskilt välja Facebooki lahenduse. Snaptu (all pildil) on ka analoogne tarkvara, mis iPhone-laadselt veebiteenused ekraanil ära kuvab. Sealhulgas on ka sotsvõrgud jms asjandus.

LG enda viletsa brauseri saab asendada Opera Miniga, mis töötab ka puuteekraaniga. See on mugav, ainult menüüd on sõrmevaenulikult liiga pisikesed. LG-l on Opera jaoks liiga hea ekraan, see jätab Opera menüüribad sõrmega tabamiseks liiga väikeseks.

Mänge oli LG-le palju, kõik tuntumad tasuta saadaval. Ice Age 3, Sims 3, Guitar Hero jne jne. Vali ja mängi. Kuna LG Arena ongi vist pigem multimeedia- ja mängutelefon, siis mängimiseks see sobib päris hästi.

KAIDO EINAMA

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.