fbpx Lumia aastane test jõudis mälu täis-saamiseni | AM.ee

Lumia aastane test jõudis mälu täis-saamiseni

AM-i suvel alanud aastane test Microsoft Lumia 640 XL-iga kulgeb vaikselt, ilma suuremate muutusteta. Kuna valge tagakaas, mis uuest peast on telefonil väga ilus (ja läikiv), võttis nurgale peale esimesed kriimud, siis tuli hankida sellele uus, kogukas militaar-kest. Selleks, et suure ekraaniga telefoni nurkadest ja külgedelt kõige paremini kaitsta ja et libe telefon ikka paremini käes püsiks, jäi silm pidama Amzeri käsigranaadist inspireeritud ning kahest komponendist kokku pandud militaarkestale Hybrid Warrior. Et säilitada vihjet valgele originaalkestale, tellisime musta tagakülje ja nurkadega ning valgete ääristega kaitseümbrise. Saabus paari nädalaga ja sobitus tänu kummisele materjalile telefoniga hästi.

Suure ekraaniga telefonidele sellised krobelised kestad peaks sobima - hoopis kindlam on ühe käega ekraanil manipuleerida. Lisaks annab ribide ja tugevdustega väline ümbris juurde põrutuskindlust ning kindlasti ka natuke veekindlust. Ekraani kaitseb kõrgem äär, mis lapiti kukkudes suurema löögijõu enda peale võtab. Lisaks leiab Warriori tagant lahtivõetava tugijala, et mobiil näiteks töölaual või mujal horisontaalse ekraanina filmivaatamiseks püsti panna.

Kuid tegelikult on aastase testi seekordse postituse põhipõhjuseks see, et mälu sai lõpuks otsa. Sisemine 8 GB välkmälu on ju praegusel ajal juba üsna vähe ja kuigi enamus asju saab sokutada microSD kaardile, jäävad paljud asjad siiski telefoni enda mällu, kus igapäevased rakendused tööötavad kiiremalt ja mõned  ei nõustugi mälukaardile kolima.

Igatahes hõivavad nüüd, peale ebaoluliste äppide väljaviskamist ruumi 2,16 GB ulatuses äppid, 3,77 GB mahus süsteem ja 896 MB mahus HERE´i kaardid. E-post võtab ka paarsada mega, aga selle ruumi saab kergelt nullilähedaseks viia, kui kõik meilid serverisse jätta ja allalaaditud sisu kustutada.

Dokumendid on muidugi SD kaardil ja OneDrive´is, pildid Synology NAS-is ja OneDrive´il, mis mõlemad vastava äppiga ligipääsetavad ja muusika samuti NAS-ist striimitav üle 4G võrgu. Kuid tuleviku jaoks peab vist millestki veel loobuma, et ruumi teha. Vaba 300 MB suurune mäluruum pole mõne tõsisema rakenduse jaoks enam piisav ning välismaale sõites tuleb hakata olemasolevaid HERE´i kaarte kustutama, et uut juurde laadida.

Mis aga puutub Windows 10 peale uuendamisse, siis märtsi on veel mõni nädal jäänud ja ehkki kindlat teadet sel kuul Windows 10 peale uuendamise kohta mobiilidele pole tulnud, vihjavad mõned uudistesaidid, et Windows 10 Update Lumia telefonidele võib veel märtsis saabuda. Ootame ja näeme.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.