fbpx VIDEO: Lenovo näitas ümber käe nutikellaks volditavat telefoni | AM.ee

VIDEO: Lenovo näitas ümber käe nutikellaks volditavat telefoni

Painduvaid ekraane näidati juba rohkem kui kümme aastat tagasi - need pole siiamaani poelettidele jõudnud, kui välja arvata Samsung EDGE ja LG G Flex, kus on kasutatud kergelt paindes ekraane. 360 kraadi rõngasse keeratav telefon Lenovolt on aga midagi uut. Nutikellade vinduva tulemise ajal on selline "hübriid" - telefon, mida saab kanda ka randmel ja sirgeks tagasi väänata, huvitav kontseptsioon. Kahtlane, kuidas see massidesse jõuab, aga Lenovo lubab selle mudeliga demonstreerida painduva eraani tegelikke mõistlikke kasutusvaldkondi.

Lenovo CPlus on varustatud terve hulga hingedega ja neid murdes saab keerata muidu lapiku, natuke pikaksveninud ekraaniga mobiili oma käe ümber nagu helkurlindi. Lenovo insenerid usuvad, et ekraani kokkuvoltimine nii, et seda saab peale voltimist rahulikult edasi kasutada ehk siis sedamoodi, et ekraan jääb välisküljele, mitte sisse, on kasutajale hoopis huvitavam. Inseneridele tähendab see telefoni komponentide paigutamist paljude hingede vahele nii, et need ei oleks kokkusurumiskohtades. Eriti keeruline on paigutada akut, mis peab olema mitmest tükist. Ekraan ise peab kannatama ka väikest venitust, kui jääb kumerale välisküljele.

Kui Samsung lubas oma paindliku ekraaniga seadmed müügile tuua 2017. aastal, siis Lenovo veel lubadusi välja ei anna - kommertstoote jaoks on käevõruks painutatav CPlus veel liiga õrn ja võib igapäevasel kasutamisel liiga ruttu puruneda.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.