fbpx Aastane test: Windows 10 Mobile saab vaatamata pessimismile uusi äppe | AM.ee

Aastane test: Windows 10 Mobile saab vaatamata pessimismile uusi äppe

Aasta lendab kiiresti - vähem kui kuu ongi aega meie aastase testi lõpuni.

Tunded on kahetised. Ühelt poolt - telefon on hästi vastu pidanud, kiire ja mugava Windows 10 Mobile´i disainiga. Live Tile´id on asjad, mida Androidis pole nii hästi ka ühegi äppiga lahendatud. Aga...

Aga paraku tuleb rääkida sellest, millest on räägitud juba ammu - vaikusest äpipoes. Mõnikord lõhestab seda vaikust mõne olulise äppi saabumine. Näiteks Instagram tegi äsja üllatuse. Kui nende vana, Windows Phone 8-st pärit äpp lihtsalt lakkas vaikselt töötamast, siis äppide poodi oli sokutatud vaikselt uus. Selline, mis töötab kiirelt, on ilus, mängib (ja laseb üles laadida) videoklippe ning isaks kasutab Instagrami uut lakoonilist logo.

Mida aga meil siis pole endiselt?

Vanemate inimeste jaoks pole see argument, aga nooremate jaoks küll: puudub ametlik suhtlus-äpp Snapchat. Vanemate jaoks olulisem on ehk ka Tinderi puudumine - täiskasvanute tutvumis- ja kohtumissait tuleb kasutusele võtta mobiilse veebi versioonina.

Hipsterid ei saa huvitavaid sisekujundus-, reisi- ja koduste nippide pilte postitada ametlikku Pinteresti. Youtube justnagu on, aga see äpp viib vaid videosaidi mobiilse veebi lehele.

Gmaili asemel tuleb oma asjad ajada Outlookiga, kuid sel meilirakendusel pole häda midagi - samuti väga hea ja suudab alla tõmmata ka Gmaili postkasti sisu.

Loodetavasti uuendatakse peagi oluliselt ka LinkedIn-i, mis on väga kaua üsna ühesugusena püsinud ja vahest jookseb kokku.

Eesti parimatest mobiilirakendustest ei leia Windowsi platvormil mitte ühtki:

Eesti arendajate põhjendus on nagu maailma arendajatelgi: turg on liiga väike. Kui see on veel piiratud Eestiga, siis on turg suhteliselt olematu. Sellepärast tehakse oma mobiiliäpid vaid Anroidile ja IOS-ile.

Kuid lisaks Instagramile on muudki muutunud - näiteks Fitbiti spordirakendus on Windowsis oma välimust muutnud.

Fitbit

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.