Evolution - elu ilma Outlookita

 
? Paljud kontoritöötajad ei kujuta oma elu ette ilma kohvi, suitsupauside ja MS Outlookita.
! Tegelikult on nendeta võimalik kontoritööd teha, kui leida sobivad asendajad. Soovitame näiteks Evolutionit, mis nendest kolmest sobib asendama Outlooki.
 
Paljud firmad on hankinud endale MS Exchange´i serveritarkvaral põhineva koostööhalduse süsteemi, mille kliendiks on just Microsoft Office'i koostisosa Outlook. Tsentraliseeritud kalendri-, meeldetuletuste, ruumide broneerimise ja muu töö halduse võimalused teevad vähegi suuremas firmas kõik hulga lihtsamaks. Kes tahab kontoris odavamalt hakkama saada - hoida kokku poole kontoritarkvara hinnast ehk kasutada mõnda vabatarkvaralist kontoripaketti, jääb just Outlooki asendamisega hätta. OpenOffice.org on dokumendihalduses üsna kaugele jõudnud ja saab üldjoontes juba MS Office´i failivormingutega hakkama, aga e-posti ja kalendri klienti pakett veel ei sisalda.

 
Sellel otstarbel on kasutatav Evolution - algselt Linuxile mõeldud meiliprogramm, mida arendab Novell. Programmile on olemas mitmete erinevate koostööhalduse serverite tugi, muuhulgas ka MS Exchange´i oma. Tõsi, uusima Exchange´i versiooniga 2007 veel Evolution koostööd ei tee. Seda programmi saab installida ka Windowsile, kuid kahjuks on ta mõnevõrra ebastabiilsem kui Linuxi versioon, aga üldjoontes töötab. Sedasi saab Linuxit installimata programmi põhifunktsioonidega tutvuda.
 
Ubuntu ja ilmselt ka mõne teise Linuxi distributsiooni puhul tuleb enne Evolutioni ja Exchange'i üksteisele tutvustamist installida Exchange'i pistikprogramm (Debianis/Ubuntus nimega evolution-exchange).
 
Konfigureerimine on küllalt lihtne - seadistamata Evolution küsib kohe, millega koos teda kasutada plaanitakse. Vaja läheb kasutajanime, parooli ning Outlooki veebivormi veebiaadressi. Evolution toimibki just veebivormi liidesena, seega saab tööd teha vaid siis, kui server ja ühendus serveriga toimib. Ometi on Evolution palju mugavam kui veebivorm, sest selle saab seada uudiseid kontrollima ja neist teadustama automaatselt. Veebiliides sellega hakkama ei saa ja värskendama peab käsitsi.
Muide, Exchange'i pakutakse ka renditeenusena. Microlinki renditeenuse abil proovisime Evolutioni ja Exchange 2003 serveri koostöö järgi ka meie.

MADIS VESKIMEISTER

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.