Oktoobri Arvutimaailm läks teele

Nüüd on kõik juba trükikojas. Oktoobrinumber sai seekord jälle üsnagi edulugusid täis. Kes ehitab Eesti parimat IT firmat, kes vallutas Hiina ja Malaisia turu, kes aga on väidetavalt maailma küberkuritegevuse keskuse Eestisse toonud koos sajamiljonise ekspordimahuga.

Üks oktoobrinumbris avaldatud lugu aga kajastub otseselt ka Arvutimaailma veebis. Nimelt on võimalik nüüd OpenIDga sisse logida peale kasutajaks registreerimist. OpenID aga töötab ka ID kaardiga. Logid sisse, lisad OpenID kontona www.Openid.ee ja ülejäänud käib juba vastavalt ekraanil olevatele juhistele. Töötab. Martin Paljak kirjutab lahenduste rubriigis alates 14. oktoobrist lähemalt, mida selleks peab tegema. Ette rutates võib öelda, et ega ei peagi eriti. Kõik on üsna lihtne ja eriharidust programmeerimises ei nõua. Seega - kui tahate oma veebi sisselogimiseks ID kaardi tuge, paigaldage OpenID.

Testitud sai seekord eriti palju, isegi mitu pooleleheküljelist testilugu on numbris. Suures testis polnudki ühtki uudistoodet. Vanad arvutid hoopis olid. Kolmeaastased liisingule tagastatud masinad. Kuid nagu selgus, jooksutavad need kohati oma Celeronidega programme isegi kabedamalt, kui mõned tuttuued netbookid. Investeerida on vaja vaid mäludesse. Akudesse ka, kui akult töö endiselt oluline. Kaasastassimiseks tuleb vana masinaga arvestada veel lisakaalu mitmeid sadu gramme. Ja kaotada tuleb edevusfaktoris, sest need kolmeaastased on juba kriimude ja kulumisjälgedega peaaegu kindlasti.

Pildil on näha tükike oktoobrinumbri esikaant. Nagu näha, sattusid seekord esikaanele viirused.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.