Pildikesi CoPiloti navigaatoriga Harjumaal

Eelmine blogipostitus rääkis CoPiloti autonavitarkvarast, mis sobib kolmele levinud mobiiliplatvormile - Androidile, iPhone´ile ja Windows Mobile´ile. Nädalavahetusel sai Windows Mobile´i platvormil siis tarkvara ka välitingimustes testitud, 15 päeva on see tasuta (koos kaardiga, muide).

Tulemus oli üllatav, kuna põhiprobleemi - kehva kaarti - ei olnud, aga olid hoopis teised hädad.

Kõigepealt - kaardilaadimine läks veebist suhteliselt kergelt, kui mitte arvestada seda, et Euroopa kaart oli 1,2 GB suur (enam-vähem sama kui nt Tomtomi eurokaart) ja testimise jaoks tirisin hoopis Ida-Euroopa, mis piirdus 350 MBga. Kaart rakendus kohe, satelliidid leiti HTC Touch2ga ka kiirelt üles ning võiski autosse istuda.

Valisin sihtkohaks Suurupi, mis oli kaardil ilusti olemas. Ei leidnud. Siin oli kas kaardi- või tarkvaraviga, Suurupi asula on märgitud kaardil natuke tee pealt eemale ja navi ei osanud enam kohale juhatada. Samas nt Tomtom ja Garmin XT juhatavad siis lähima teeotsani. CoPilot aga jääbki teekonda arvutama. Teise katsena valisin Muraste - see paik leiti kohe üles ja sekunditega oli marsruut koostatud. Häälte seast valitud ingliskeelne naishääl hakkas kärmelt Kadaka selveri parklast välja juhatama. Kaart oli tõesti üsnagi detailne:

Kuid Murastesse me ei tahtnud ja käsitsi sai kaardil uuesti Suurupi välja valitud. Nüüd juhatas küll. Sööstsime liikluskeerisesse. Kuid Õismäe ringil selgus, et kas on telefon liiga väeti või tarkvaral probleemid, igatahes jäi mobiil-GPS-CoPilot tee näitamise ja juhendamisega liiga hiljaks. Menüüst sai küll seda timmida, aga ei saanudki piisavalt kiireks. Alles siis, kui linnast välja jõudsime ja teedeskeem lihtsamaks muutus, jõudis ka masin reaalsetele ristmikele järele:

Ma nüüd ei teagi, mida CoPiloti kohta öelda. Muidu on ta oma hinna kohta väga hea autonavi, näitab isegi ilmateadet ja -ennustust, liiklusinfot ja detailseid kaarte,

kuid uue Touch2ga jääb mõnikord linnas venima ja hiljaks oma hääljuhenditega, mis on reisil olija jaoks ebameeldiv puudus. Äkki tõesti Windows Mobile 6.5 ja TouchFlo 3D kasutajaliides kurnavad mobiili liiga ära, et navitarkvara kaarte see enam jooksutada ei jõua? Igatahes on veel ees iPhone´i ja Androidi test. Või kui keegi juba proovinud, andke teada. Äkki CoPilot on nendel platvormidel nobedam.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.