Asjade seis - november

Kuu on jälle üllatavalt kiiresti läinud. Alles see oli, kui oktoobrinumber trükivärskena välja tuli ja pea kõik toimetuse eksemplarid ühele IT konverentsile läksid. Nüüd on novembrinumber finišijoonele jõudmas ja trükki minemas.

Olulised lood on jäänud küll viimast hetke ootama, aga enamus asju on siiski peaaegu valmis. Näiteks reportaaž, mis hammustas ligi nädala toimetamise ajast, räägib seekord USAs Las Vegases toimunud Information on Demand konverentsist. Kui majandusbuumi paiku ajas firmajuhi mingi jutt ärianalüüsi tarkvarast haigutama, siis praegu paistab sellele tootegrupile minekut olevat - infot on palju, aga mis saama hakkab, seda ei tea keegi. Ärianalüüsi lahendused aga lubavad ette ennustada, milliseid otsuseid tuleks teha ja kuidas need tulevikku mõjutavad. Sellest konverents oligi.

Veiko Tamm ja Jaan Tsadurjan käisid veel arvutite ülekiirendamisüritusel Pariisis, see on meie teinegi välislugu novembris. Nad saavutasid seal medalikoha - sellest Veiko kirjutabki, kuidas medal kätte tuli.

Laboris testime taas uusi arvuteid, aga ka hiiri ja telefone ning suur test oli seekord eriti suurearvulise nõuandjate ja osalejate hulgaga, sest katsetamisel olid NAS seadmed ehk võrgukettad. Mõnest ei käinudki õpetatud meeste jõud üle.

Lahenduste rubriik on kirju nagu ikka. Loodetavasti igale maitsele midagi - ülevaade UNIXi serveritest, nõuanne arenduse juhtimisest, veidi ka eestikeelsest Linuxist ja turvatarkvarast, mis roogib kõik kahjuliku masinast välja.

Seltskonnarubriikides räägime Briti leidurite näitusest, kus oli omainimene kohal, "Visioonist Lahendusteni" konverentsist, tähtsast Microsofti külalisest, kes tuli Eestisse Windows 7 esitlusele ja kinnisvarafirma juht räägib meile, milline on tema arvutimaailm.

Millal ilmub? Ega ei teagi veel päris täpselt. Trükiga jääb mõne päeva hiljaks, ehk tuleb postkastidesse ja lettidele ülejärgmise nädala alguseks.

KAIDO EINAMA

Pildil: IBMi Information on Demand, konverentsi sotsiaalvõrgukajastuste tutvustus.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.