Sony Ericsson Xperia X2 testimislaual

Sony Ericssoni äriklassi lipulaeva teine põlvkond on kohale jõudnud. Xperia X2 lebab praegu laual, läikivmustade ja metalsete pindadega. Igati soliidne pakend Windowsiga sisule.

Hiigelklahvidega neljarealine klaviatuur on küll mugavate suurte klahvidega, kuid pole enam metallitunnetusega, nagu oli X1-l. Nooleklahvid on suured, Enter eriti suur ja tühikuklahvile saab ka alati pihta. Täpitähti saab veidi keerulisemalt, sest neid eraldi klahvide all pole, kõige rohkem peab võimlema õ tähe kättesaamisega.

Huvitav uus asi on Xperia paneelide automaatvahetus vastavalt kellaajale. Hommikul nt uudistepaneel, tööajal äripaneel, õhtul multimeediapaneel.

Suur must nupp ekraani all töötab ka puutehiirena, mis on hea, sest tavaline puuteekraan nõuab mahtuvusliku ekraaniga harjunud kasutajalt harjumuslikust tugevamat vajutust. Puutehiirega on aga väga mugav menüüdes liikuda või kerida. Esipaneel on väga läikiv ja läheb sõrmedest kohe ka näpujäljeseks, alumine osa puutepaneelist isegi kergelt lainetab, kui vajutada.

Peale telefoni ja kontaktide osa polegi Xperia X2 väga erinev tavalisest Windows Mobile 6.5st. Samas vana, 500 MHZ protsessor on ikkagi aeglasevõitu endiselt Windowsit jooksutades. Õnneks on Xperia X10l, mis järgmine aasta tuleb, juba Qualcommi 1 GHz Snapdragon ja sellega juba lippab ka graafiline kasutajaliides. Siiski saab vana protsessor enam-vähem hakkama ja kasutaja harjub näiteks meiliakna või SMS-kirjutamise ekraani 2-3 sekundilise avamisajaga kiirelt. Tark ei torma. Kuid mõne kiire telefoniga vahepeal töötades hakkab selline viide esialgu häirima.

Hea on tagakaane metalne kest ja lihtne avamine hoovaga (akukaante ärakiskumine on tavaliselt telefonidel üks suur vaev, seekord aga lihtne), tagakaas on ka metallist. MicroSD kaart käib sisse kaant avamata külje pealt, jälle pluss.

8megapikslisest kaamerast võiks oodata palju ja üht-teist head on ka - näiteks puutega ekraanil fokuseerimine, makro, käsitsi- ja automaatrežiimid jne.

Aga lähemalt taas detsembrinumbris. Siin mõned ekraanipildid ka:

Futuristlik ja pidevalt liikuv Xperia paneel.

Xperia paneelid.

Paneelide valik kellaaja järgi aktiveerimiseks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.