fbpx Nokia N97 + Fring = tasuta videokõne | AM.ee

Nokia N97 + Fring = tasuta videokõne

Fring teatas hiljuti, et sai valmis Skype´i videokõne toe Nokia N seeria telefonidele. Kuna testilaual oli just olemas Nokia N97 Mini, siis saigi järele proovitud.

Nüüd, hilisel kellaajal võib öelda, et töötab tõesti. Kõigepealt - Fring N97 Mini sisse, siis sisselogimine, siis kõne sõbralt. Paraku niipidi pilti polnud, ainult hääl, nagu tavaline Skype-kõne ikka. Proovisime veel paar korda, kuni tegime vastupidi - Nokia N97 Mini pealt Skype kõne sõbrale tavalisse arvutisse. Ja töötaski. Videopilt nii arvutis kui telefonis, kvaliteet suhteliselt keskpärane, aga inimene on äratuntav ja liigub. Telefonis näitab suurelt teise helistaja pilti ja väiksena nurgas enda oma. Muuta (esi-taga)kaamerat ega (enda-teise) pildinäitamist Fringi seadetes ei saa.

Nüüd saab siis Nokia N-seeria telefonidega ka Skype-videokõnet võtta. Kui tavaliselt on inimesed elus vaid 1-2 videokõnet teinud, siis vaevalt nüüdki see massiliseks läheb, kuid vähemalt on võimalus olemas ka Skype´i abil mobiilist pildiga kõnesid teha ilma kallist videokõne tasu tasumata. Või - kui ühendus lubab - siis ka mobiililt sõbra tehtud videokõnet vastu võtta ka ise videopildiga vastates. Nagu blogis lubatakse, on peagi oodata videokõne tuge ka Fringi teiste platvormide klientidele.

Ühenduseks oli seekord WiFi, aga peaks ka üle 3G saama. Üks video Fringi kodulehelt, kuidas see asi käib:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.