Lukstelefon HTC Touch HD2

Tänaöine külaline Arvutimaailma laboris on HTC Touch HD2. Mõni tund testimist andis tulemuseks, et tegemist on tõelise lukstelefoniga. Palju asju on ülivõrdes, ka hind on kallis. HTC on isegi kohmaka Windowsi jooksma saanud oma uue Sense kasutajaliidesega, mis on küll TouchFlo sarnane, kuid veelgi paremaks kohendatud. Mõned tüüpilised Windowsitelefoni hädad kummitavad veel ka.

HD2 omab head kriimustuskindlat puuteekraani. Multi-Touch on olemas, 4,3tollisel ekraanil on 480x800 punkti (WVGA). Reageerib väga täpselt ka õrnadele puudutustele.

Kontaktihaldus on paremaks ja mugavamaks läinud. Facebookiga saab sünkroniseerida pilte ja muud infot, nt sünnipäeva, sündmuseid, millel kontakt osaleb, tema Facebooki pildialbumeid jne. E-kirjad ja SMSid seotakse ka kontaktiga.

WiFi tugijaamana töötab HD2 ka, jagades 3G internetti WiFi levialana laiali.

Windows Mobile puudus - pidev netiskäimine on aga HD2l endiselt esindatud. Tüüpiliselt Win Mobile´ile tuleb igalt poolt üles otsida automaatselt uuendavad programmid ja neil iseseisev internettipääs ära keelata, sest muidu andmeside kogu aeg tiksub. Veel parem – automaatselt seadistatud data seadetes (HTC leiab eesti operaatorite andmesideseaded ja paneb need paika) tuleks miskit paigast ära keerata, siis ei saa telefon omatahtsi netti. WiFi kasutamist see ei sega. lahtiolevaid programme ei saa aga enam vaadata task listist ekraani paremalt ülalt nurgast avanevast menüüst, neid tuleb sügavalt seadetest task managerist otsida, mis on tüütum. Ka 1 GHz protsessor jääb lõpuks kümne rakendusega korraga nõrgukeseks.

Välimuselt on HD2 voolujooneline ja soliidne, alumised lihvitud metalli imiteerivad nupud rikuvad ainult üldise luksmulje veidi ära.

1 GHz Snapdragon ja ligi pool gigabaiti mälu on tunda - hiigelekraaniga telefon töötab ülikiirelt. MicroUSB peale on nüüd ka HTC üle läinud - selle pistiku tahab euroliit teha oma standardiks. Plekist akukaane taga on SIM- ja MicroSD kaardi pesa. Helisemisel on võimalik sisse lülitada ka "pocket mode" - kui mobiil avastab, et peab helistama taskus või kotis, tiriseb valjemalt.

Kuigi ekraan on suur ja protsessor võimas, pole aku tööaeg oluliselt vähenenud. Aga mobiilikaamerale HTC rõhku eriti ei pane ja nii on ka HD2 tavalise 5 Mpix autofookusega kaameraga, mis teeb keskpäraseid pilte. HD2-l on üks tootedefekt, mis esines ka meie telefonil - välguta pildistades on pildi keskosa natuke roosa:

Siin aga (ka Eestis testitud, aga üks teine telefon) roosa puudub. Seega õnneasi. Probleemist on juttu siin.

Kokkuvõttes aga hea ja luksuslik telefon. Sobib suure ekraani tõttu ka autonaviks (CoPilot kaasas). Ilus ekraani avapilt näeb välja selline:

Ning nagu ikka, tuleb telefonist juba põhjalikumalt juttu detsembrinumbris, mis saab väga telefoniderohke.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.