Regio topokaardiga rabas ja kuuske otsimas

(Arvutimaailm 1-2/10)

Arvutimaailma järgmine number ilmub alles veebruaris, seega on paras aeg hinge tõmmata ja linnast välja sõita. Mis siis, et termomeeter üle -10 kraadi enam ei tõusegi.

Kaasa sai võetud Regio uus topokaart Garminile, mis lisaks samakõrgusjoontele iga 5 meetri tagant näitab ka hulga rohkem kraave, metsasihte ja muud metsikule matkajale või metsamehele/põllupidajale/keskkonnaspetsile vajalikku.

Kõigepealt tegime tiiru Risti lähedal Õmma rabas. Topokaardi eelised seal küll väga välja ei tulnud, sest raba on suhteliselt lame ja samakõrgusjooni ekraanile ei sattunud.

Kuid maanteele tagasi jõudes oli kirev pilt muidugi näha.

Tavaline Topokaart

Pildil on Õmma raba ja Lao järve ääres sai tehtud ekraanipildid mõlemi kaardiga. Vasakpoolsel on märgata vaid samakõrgusjoonte puudumist. Muu on sama.

Kuid vaatame, mismoodi mõni põnevama reljeefiga paik käitub. Näiteks Jussi järvede ümbruse voorene koht. Siin on pilt selline:

 

   
Tavaline Topokaart

Nagu näha, on topokaardil juba tunduvalt rohkem infot, samakõrgusjooned võivad huvitada ka maastikel töötajaid, kellel vaja mõne veokiga kuhugi suunduda või metsas asju ajada.

Kui aga vaadata alumist parempoolset pilti, kostitatakse topokaardi omanikke veel metsasihtide ja rohkemate detailidega kraavidest-loodusobjektidest.

Rabas polnud tõesti topokaardist ja tavalisest kaardist võimalik vahet välja lugeda. Jussi järvedel Põhja-Kõrvemaal aga saab metsasihte määrata. Kuuske otsides Keila lähedal olid metsasihid ja elektriliinid eriti abiks, sest RMK kampaania lubas kuuski koju viia just metsasihtidelt, elektriliinide alt ja kraavipervedelt. Topokaardil on sihid, perved ja liinid ilusti peal.

Kui suurendada topokaart välja, läheb pilt üsna kirjuks, kuid vähemalt Garmin Coloradol sai menüüst siis detaili vähemaks võtta. Siin pilt detailsest topokaardist:

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.