Androidiblog

Android tuleb Eestisse
21. juulil 2009 kukkus Arvutimaailma testimislauale valge Android-telefon - HTC Magic. Sellest ajast olemegi Androidiblogi pidanud.

Vt ka seadmete edetabelit.

Nutikellad

Lauaarvuti, süler, tahvel, nutitelefon, nuhvel, nutikell... kõik on vajalikud asjad. Nutikella vajalikkusest räägime siin blogis.
am.ee/nutikellad

Tahvelarvutid

Tahvelarvutite uus tulemine - nüüd leiab kõik tahvlitest rääkivad lood lihtsalt aadressilt: am.ee/tahvelarvutid.

Hiina ime

Hiinast saab tellida olematu hinnaga igasuguseid imevidinaid. Just see blogi siin ongi koht, kus nendest kogemustest räägitakse. Veel...

Turvalisus

Turvateemad on nüüd esindatud omaette rubriigis. Seda saab ka eraldi RSSilt jälgida.


Videod

Liikuvad pildid arvutimaailmast.

Aeg läheb edasi - nüüd on olemas 4D printimine, kus neljas mõõde on aeg

Ulmeline 4D printimine tähendab, et välja trükitud tselluloosigeelist materjal hakkab ajas kuju muutma. Nii näiteks saab printida proteese kasvavale inimesele või ehitada asju, mis näiteks märjaks tehes alles oma lõpliku kuju võtavad.

Harvardi ülikooli juures välja töötatud tehnoloogia on elusloodusest inspireeritud: taimed kasutavad samuti materjale, mis vastavalt keskkonnamuutustele kuju ja struktuuri muudavad. Bioonilise lahenduse töötatsid välja Wyssi instituudi teadurid.

DROONIVIDEO: Apple´i UFO-kujuline uus peakorter peab varsti sarikapidu

Apple ehitab praegu oma hiiglaslikku uut peakorterit, mis peaks valmis saama 2017. aastal. Praegu aga on jõutud sinnamaale, et sarikapidu on kohe-kohe käes. Maja ümber on loodud mõned tehismäed, maa-alusele suurele 1000-kohalisele auditooriumile tõstetakse varsti "Lendava taldriku" kujuline kuppel peale.

VIDEO: hõljuvad bonsaid? Avatari maastikud saavad idufirma abiga tegelikkuseks

Kui ühisrahastust kasutanud Eesti idufirma Click & Grow taimed kasvavad ilusti riiulis, siis Jaapani värske startup Air Bonsai Garden plaanib müügile paisata väga eksklusiivsed ning ulmelised bonsaid, mis hõljuvad õhus.

Oot, kuidas? Kas nii, nagu Avatari filmis olid rippuvad kaljud, millel puud peal kasvasid?

Jah, just nii, aga bonsaidele omaselt tunduvalt väiksemas mastaabis kui looduses.

VIDEO: kas majaomanike hirm? Eesti idufirma Sprayprinter aitab nutikalt graffitit teha

Suurele seinale pildi kandmine on üks suur käsitöö: kas tuleb projektoriga näidatavale pildile peale joonistada võiteha ruudustik ja siis käsitsi originaali järgi uues mõõtkavas jooni vedama hakata. Kuid saab ka lihtsamalt.

VIDEO: häid jõule Google´i moodi - põhjapõdrad kaotavad varsti töö hirmsatele raudkoertele

Google´i poolt 2013. aastal omandatud robootikafirma Boston Dynamics avaldas "nunnu" jõuluvideo, kus Jõuluvana (kelleks on seekord naine) sõidab rohelisel murul saaniga, mida veavad kolm kappavat Bigdogi robotit. Õigemini üks veab, kaks liiguvad sünkroonis ees, nagu rakendis põdrad. Mis saab veel rohkem valesti olla?

VIDEO: maailma suurim "karbist välja" video - uus Boeing 787 pakitakse lahti!

Tuhandeid videoid uue mobiili või muu tehnoloogilise vidina õhinal karbist lahti pakkimisega on igal pool Internetis. Kuid mismoodi käib uhiuue reisilennuki Boieng 787 Dreamlineri esimest korda nö lahtipakkimine? KLM näitab uhkusega. Kas see ka tegelikult nii käib, selle kohale jääb saladuseloor, sest liiga ilus tundub kõiki neid kleepse ja kilesid igalt poolt ära kiskuda, vähemalt tehnoloogiaajakirjaniku jaoks...

AM VIDEOINTERVJUU: Tõnu Samuel arendab Jaapanis sõrmust, mis juhib nutiseadmeid

Imeline sõrmus, mis juhib vaid sõrmeviipega arvuteid ja nutitelefone, on juba olemas. Ise nägime, arvutispets Tõnu Samuel võttis Jaapanist kaasa. Nimelt arendab ta seal kaugel maal ühes väikeses idufirmas osundusseadet, mida kantakse sõrmes. Kõige keerulisem on Samueli sõnul olnud saada energiatarve alla - nii alla, et ülipisikese (kaardus!) akuga sõrmus peaks ikka mitmeid päevi või isegi nädalaid vastu.

VIDEO: ukraina insener pakub välja reisilennuki päästekapsli

Antonovi lennukitehases töötanud Ukraina insener Vladimir Tatarenko, kes osales ka AN-225 transpordilennuki projekteerimisel, pakkus Internetis viraalseks muutunud videos välja võimaluse, kuidas allakukkuvast lennukist reisijad ikkagi eluga maa peale tuua.

VIDEO: lase päike tuppa! NASA avaldas lummava 4K video meile lähimast tähest

Ärkasid, ilm on jälle sompus ja päikest pole kuskil? Tegelikult on see meile lähim täht alati seal kuskil olemas, aga mitte sellise ilusa kuldkollase tulekerana, nagu me oleme harjunud nägema. Päike on hoopis müstilisem taevakeha, kui seda lähemalt vaadata.

GoPro kopter ei värise: seikluskaamerate tootja avaldas oma uue drooniga tehtud video

Droonitootjate sekka tahab kuulud aina enam tuntud brände, sest see valdkond tõuseb praegu raketina ja iga vähegi end kesklklassi hulka arvav pere tahab omada üht korralikku drooni. Ja mida muud sellega ikka tehakse kui filmitakse. Seikluskaameratootjana on GoPro saanud juba peaaegu selle valdkonna sünonüümiks, nüüd tahab HERO kaamerate tegija ka drooninduses ilma teha. Esimese avaldatud videoga nende uuest nelikopterist võib see ka õnnestuda - töötlemata videopilt on ülistabiilne, pilt hea. Pilt on stabiliseeritud vaid lennumasinas, tarkvaraga pole püsivust juurde antud. Filmis juba praegu müügil olev GoPro HERO4, mille pildi hoidis paigal uue multikopteri stabilisaatormehhanism.

Vabad IT-töökohad

 150 IT-valdkonna tööpakkumist CV Keskuselt.