fbpx VIDEO: Amazon lennutab droonide abil postiteenuse uude ajastusse | AM.ee

VIDEO: Amazon lennutab droonide abil postiteenuse uude ajastusse

Mõnikord on hea vaadata otse tulevikku. Amazoni laboris saab seda teha. R&D osakond maailmakuulsas e-poes ja IT-lahenduste firmas lõpetab mõne aasta pärast selle käsitsi pakiveo lõputuna näiva ajastu ja proovib käima saada esimese mehitamata õhusõidukitega pakkide kohaletoomise teenuse.

Muidugi on veel palju teha. Droonid pole täpsed, nende aku kestab vähe, tuul ja torm ja elektriliinid ja pesunöörid õhus võivad õhukulleri kiiresti surmata, aga Amazoni arendajad usuvad, et kõik need takistused on mõne aastaga ületatavad. 

Muidugi ei saabu droon pakki ukse taha poetama kõikjal maailmas. See saab olema metropolide kiirteenus. Valid sobiva asja ja see tuuakse 30 minuti jooksul kohale. Logistikakeskuses haagitakse pakike (mis ei tohi olla liiga raske ja liiga suur) multikopteri kõhu alla ja see sööstab aadressi järgi kohale, asetades pakikese sujuvalt ukse ette. Mis saab kortermajadest, on juba keerulisem käsimus. Kas lepitakse kokku näotuvastusega kohtumine maja ees või laskub droon katusele, on juba detailide küsimus.

Tehnoloogia on Amazoni sõnul mõne aastaga tööks valmis. Kõik seisab praegu USA lennundusagentuuri kinnituse taga, et drooniteenus nende poolt kinnitataks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.