fbpx Eesti ja India hakkavad ühiselt hiigel-tuulegeneraatoreid tootma | AM.ee

Eesti ja India hakkavad ühiselt hiigel-tuulegeneraatoreid tootma

Kuigi nafta hind on madalseisus, tasub tulevikuks otsida alternatiivseid energiaallikaid, näiteks tuult. Ja tuult hästi ära kasutavaid hiigel-tuulegeneraatoreid Eesti ettevõte Goliath Wind OÜ arendabki. See Eesti tehnoloogiafirma on spetsialiseerunud patenteeritud rõngasgeneraatoriga uue põlvkonna tuuleturbiinide arendamisele. Nüüd on nad koostöös Indias asuva ettevõttega Steelite Engineering Limited saanud tuule tiibadesse 100 miljoni euro suuruse lepinguga, et luua Steelite Capella Wind Private Limited nimeline ühisettevõte.

Leping kirjutati Eesti saatkonnas New Delhis juba alla ka.

Ühisettevõte annab kummalegi koostööpartnerile võimaluse ühendada tehnoloogiline oskusteave ja teadmised kohaliku turu olude kohta, et käivitada India suurim 3,33 megavatise võimsusega tuuleturbiinide projekt. Goliath Wind OÜ tegevjuht Søren Horn Petersen ütles kommentaariks, et selle lepingu allkirjastamine on väga oluline samm mõlema ettevõtte jaoks, kuna ühelt poolt toetab see India valitsuse kampaaniat „Made in India”, millega soovitakse ergutada tootmist Indias, teisalt järgib see Eesti Vabariigi peaministri Taavi Rõivase püüdlust tagada majapidamistele varustatus kuluefektiivse energiaga.

Tuuleturbiin, millele on pandud nimeks Capella 3, on innovaatiline ja üsna ainulaadne lahendus energiavaldkonnas, kuna selle üheks osaks on käigukastita jõuseade. Nii saab korraldada kogu tootmistegevuse ettevõtte sees ja ei pea olulisi komponente väljast tellima. Steelite Capella Wind Private Limited plaanib rajada tootmis- ning uurimis- ja arendushooned Lääne-Indiasse Maharashtra ja Gujarati osariikidesse, kus asutakse tööle esimese suure projekti käivitamise nimel 2017. aasta algul.

Ühisettevõtte loomisele aitasid kaasa sõltumatu konsultant Amit Ranjan Khan, EAS-i välisinvesteeringute nõunik Indias  Varun Sharma ja Eesti Vabariigi Suursaatkond Indias New Delhis.

Goliath Wind OÜ on Tallinnas asuv tehnoloogiaettevõte, mis tegeleb patenteeritud Cyclos’i rõngasgeneraatoritel põhineva kolme megavatise võimsusega turbiinide platvormi ehk Capella 3 arendamisega. 2008. aastal asutatud ettevõtte omanikud on asutajaliikmed ja muud finantsinvestorid, sealhulgas Eesti Arengufond. Ärileht kirjutab, et vaatamata saadud hiigeltoetustele on ettevõte praegu maksuvõlglane.

Steelite Engineering Limited koondab endas tervet rühma spetsialiseerunud ehitus- ja tootmisettevõtteid, kes on tegutsenud energiasektoris üle 60 aasta ning keskenduvad nii tava- kui ka taastuvenergiale. Ettevõtte Steelite Engineering Limited peakontor asub Mumbais, harukontorid on ettevõttel sellistes India osariikides nagu Maharashtra, Gujarat ja Madhya Pradesh.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.