fbpx Viis päeva CeBITit: äri, robotid, idufirmad ja e-riigid Hannoveris | AM.ee

Viis päeva CeBITit: äri, robotid, idufirmad ja e-riigid Hannoveris

CeBIT pole kuhugi kadunud, täna algas see Euroopa üks suuirm äri ja IT mess Hannoveris Saksamaa liidukantsleri Angela Merkeli ja Suurbritannia peaministri David Cameroni osalemisel. 

Cameron oli avamisel sel puhul, et selleaastane CeBIT-i partnerriik on Suurbritannia.

CeBIT on vahepeal muutunud ja rohkem kui varem on teemad kaldunud puhtalt arvutite alalt robootika, automaatika ja kõrgtehnoloogia valdkonda. Muidugi on ka varasematest aastatest endiselt palju halle ärile pühendatud infotehnoloogiaga ja üks hall tervenisti riigi ja omavalitsuste e-lahenduste päralt. Tavakülastajatele igavad automaatika- ja pangandusnurgad on ka endiselt olemas ja tavakülastajale suletud nurgatagused ärisidemete sõlmimiselt tavaliselt Hiinast või mujalt sealtkandist pärit tootjatega.

Konkreetsemalt on selleaastased CeBIT-i trendid big data, sotsiaalne äri, mobiilsus ja pilveteenused.

Kuna CeBIT koostab varasemale külastajale soovitusnimekirja vastavalt eelmiste aastate eelistustele, siis olgu siin kunagise Arvutimaailma huvidest kokku pandud nimekiri, mida CeBIT-i robot arvab meile huvitavaks sel aastal külastada.

Social Business Arena @ space:d (Hall 6)
Esmaspäeval ja teisipäeval kestab konverents, kus räägitakse Enterprise 2.0-ist, sotsiaalsest koostööst ja sotsiaalsest ärist.

Maailma suurim IT-labor (Hall 9)
Siit võib leida robotiparvi koos tegutsemas nii vee all kui kuival maal, täiendatud reaalsuse seadmeid, mis aitavad põllumajandust juhtida jne.

Teemapäev “IT infrastruktuur ja serverikeskused” (Hall 12, D62)
Teisipäeval esitatakse selles hallis küsimus: milline peaks olema tänapäeva ideaalne serverikeskus? 20 ekspertide vestlust käsitlevad IT infrastruktuuri praeguseid kuumi küsimusi.

Turvalisus (Hall 12)
Heise Verlag organiseerib taas populaarse foorumi Security Plaza (B55). Eugene Kaspersky on teisipäeval kell 12 saadaval küsimuste-vastuste sessioonis. Kaspersky Labi boksis (C74). 

Targa kodu ja kommunikatsiooni paneelid (Hall 13, B43)
Paljud tuntud IT-firmad nagu HUAWEI, Deutsche Telekom ja teised pakuvad lahendusi meie kodude targemaks muutmisel.

CeBIT-i konverentsid
Lisaks messihallidele on avatud ka konverentsikeskus, kus astuvad üles 100 eksperti, poliitikut ja analüütikut. Näiteks esineb Neelie Kroes Euroopa Liidu komisjonist, rääkides küberturvalisusest. Mark Shuttleworth – ettevõtja ja kosmoseturist räägib Open Source´i uutest väljakutsetest (Hall 8), kuidas Ubuntu jookseb mobiilides ja mis saab tulevikus.

100% ärilt ärile
Cebit on muutunud enam-vähem 100% ärilt-ärile ürituseks. Lõppkasutaja kraami on niipalju kui palju on vaja näidata, et edasimüüjaid leida. 55% näitusel osalejaid on väljastpoolt Saksamaad. Üks suuremaid messil esindatud sektoreid on IT-turvalisus. Sel teemal on eksponente ligi 500. Osaleb ka 300 idufirmat, neile on eraldi programm, koolitused ja võistlused. Partnerriigist Suurbritanniast on kohal 130 ettevõtet. Kokku osaleb 3400 ettevõtet 70 riigist. Hannoveri messikeskuse tohutust alast on hõivatud 14 halli.

Lähemalt vaata muidugi Cebit.de lehelt.

KAIDO EINAMA

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.