Code2Kids - laste peal testitud

Kümnetest tahvlitele joonistatud skeemidest ning sadadest post-it märkmetest Tehnopoli äriinkubaatori seintel on Prototroni toel jõudnud testideni Code2Kidsi nimeline programmeerimisõppe rakendus. Rakenduse esimene versioon anti katsetamiseks tulevastele klientidele – lastele.

Meeskonnaliikmete sõnul on märtsi alguses tehtud esimeste testide tulemused paljulubavad. „Testimisest tuli välja mitmeid detaile, mida täiendada ja mida eemaldada, et rakendus täidaks oma eesmärke. Mis aga peamine, saime testimise tulemustest kinnituse, et oleme ideega õigel teel,“ ütles ettevõtte asutaja Kaspar Roost.

Code2Kids on Eestis loodav algkooli lastele mõeldud iPad’i rakendus, mis õpetab neile lihtsas ja lõbusas keskkonnas programmeerimise põhialuseid. Nii õpivad lapsed programmeerimist ja probleemide lahendamist parimal võimalikul viisil — mängides.

Lisaks õpivad kasutajad rakenduse abil  suuri probleeme väikesteks tükkideks lahti harutama, et neid oleks hõlpsam lahendada. Mängus sisalduvad probleemi lahendamise põhimõtted on tegelikult universaalsed ja lapsed saavad neid tulevikus rakendada paljudes teistes valdkondades.

Poole aastaga on Kaspar Roost ja Renè Rebane käima tõmmanud entusiastliku meeskonna, iganädalaselt panustavad oma põhitöö kõrvalt idee elluviimisesse kaks programmeerijat ja mängudisainer. Sellise mängu tootmine on interdistsiplinaarne arendustöö, kus lisaks programmeerimisele on olulisel kohal mängudisain, animatsioon ja süsteemne lähenemine eakohasele kasutusmugavusele.

„Teste ja prototüüpe peab tegema veel mitmeid, et paika saada ideaalne tasakaal põneva mängu ja haridusliku sisu vahel. Regulaarne tagasiside kasutajalt on ülimalt oluline õiges suunas edasi liikumiseks. Testimine laste peal on asendamatu, sest täiskasvanud ju enam ei mäleta, kuidas on laps olla ja milline on äge mäng,“ lisas ettevõtte teine osanik Rebane.

Kui piisav hulk mängu funktsionaalsust on valmis, tehakse beta-versioon kättesaadavaks suuremamahuliseks testimiseks koolidele, kus arvutitundides ja -ringides juba praegu lastele programmeerimist õpetatakse.  „Plaanide kohaselt peaks see juhtuma sel sügisel,“ täpsustas Roost.

Mäng on plaanis turule tuua selle aasta lõpus. Esialgu eesti ja inglise keeles.

Code2Kids sai möödunud aasta lõpus Prototronilt esmase prototüübi arendamiseks 8300 eurot.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.