fbpx WiFi-beebikaamera – vaata, kuidas beebist sirgub insener! | AM.ee

WiFi-beebikaamera – vaata, kuidas beebist sirgub insener!

D-Linki uus salasilma-kujuline kerajas valvekaamera ei ole mõeldud auto numbrimärkide lugemiseks või kurikaelte nägude tuvastamiseks. Ühes korralikus inseneriperekonnas ei jälgita järeltulevat põlve lihtlabaste beebimonitoridega, mis on nii eelmine sajand. Ka beebijälgija peab olema moodne, ühenduma kodusesse traadita võrku, pakkuma ligipääsu üle pilveteenuse ja olema juhitav mobiililt või tahvlilt üle maailma. Ja mitte ainult inseneriperekondades - kõigis perekondades on tehnikaga varsti nii, et lisaks külmkapile-triikrauale käib ka beebimonitor üle Interneti.

Kaasaegse valvekaamera olulisemad omadused on beebikaameral seega esindatud. Näiteks saab pilti sisse suumida. 480p ja 720p eraldusvõimega pilt on piisav, et beebit jälgida ja hädapärast saab ka mõne perepildi teha kaamerapildist. Öövalgustuse infrapuna-LEDide ring on beebikaameral olemas, seega saab jälgida ka pilkases pimeduses magavat last. Öö- ja päevavõtte vahel võib lasta lülituda automaatselt või käsitsi. Automaatrežiim pakub toa elektrivalgustuse puhul pea alati öise valgustamise mustvalget infrapunarežiimi, värvilise pildi saab kätte vaid päevavalges, praegusel pimedal ajal vaid siis, kui päike paistab.

Kaamera võib e-postile saata alarme nii heli kui liikumise peale. Helitundlikkust, millele alarm reageerib, saab katseliselt reguleerida. Tahvel võib heliliselt häält anda, kui mõni alarm saabub, või siis telefon koos vastava äppiga.

Kui liikumisanduri puhul võis alguses seda mänguasjana tundunud kaamerat välja võttes arvata, et ega seal suurt sättida ei saa, siis tegelikkuses on lausa olemas liikumispiirkondade graafilise märgistamise võimalus: kaamerapildil saab määrata need tsoonid, kus liikumist on vaja märgata. Selleks, et kaamera paigal oleks, on kaasas kleepsuga alus lauale asetamiseks või kuulpeaga reguleeritav seina- või laekinnitus. Jällegi nagu poolprofikaameral.

Karmimaid seadistusvõimalusi pole, kuid lisadena on andurid, mida tavalisel valvekaameral ei pruugi olla. Näiteks on kera küljest väljas üks pikk pehme saba. Selle otsas olevas kuulikeses on temperatuuriandur. See on imiku magamise juures oluline, kas tal on paras, liiga soe või külm. Kui kaamera kohal helendab roheline tuluke, on kõik korras. Kui sinine, on liiga külm. Kui punane, on liiga kuum. Temperatuurivahemik 23-29 kraadi on beebi jaoks paras kaamera vaikeseadete järgi. Lisaks saab eemalt sisse-välja lülitada erinevaid unelaule ja neid valida, mida ette mängida. Kokku on viis uinutavat viisi, mida saab panna mängima etteantud ajaks. Seega automaat-uinutajana on see kaamera ka kasutatav.

Toide käib läbi micro-USB pistiku ja vastav toiteadapter on kaasas. Micro-USB on hea sellepärast, et saab kasutada ka teisi toiteallikaid ning kui ema viib hälli aiamaale kase alla, saab toita ka mõnest välisest akupangast, mis väljastab toidet USB-sse. Elektrit ei pea alati käepärast olema. Akupank komplekti ei kuulu.

Wifi-beebikaamera sobib ka Soomes tööl oleva vanemaga suhtlemiseks, sest kaameral on olemas kahepoolne heliline side. Kuuleb nii imik kui eemalolev lapsevanem ning saab sõna sekka öelda.

Mikrofon pole küll suurem asi, aga võib-olla beebimonitorina kasutamise olukorras ongi niimoodi hea: peale jääb vaid suhteliselt lähedalt räägitud jutt, kõik kaugemad helid mikrofonini ei jõua.

Veebikaamaera tarkvaramootor on üsna aeglane: seadistamisel tuli mitmeid kordi tehaseseadetesse taastamine teha, enne kui selgus, et tahvlilt häälestades tulebki hästi kaua oodata, kuni midagi mõjuma hakkab. Esialgne seadistus tuleb ära teha kas mobiililt või tahvlilt vastava äppiga (kas IOS-ile või Androidile).

Äpp haarab WiFi-ühenduse enda kätte ja sunnib tahvlit või telefoni otse kaameraga suhtlema, kuni seaded paigas. Siis saab juba seadistatud kaamera panna liituma koduse WiFi-võrguga ja edasi on võimalik pilve minna – pilveteenused on saamas laiatarbe-valvekaamerate juures juba standardiks. See tähendab, et tavakasutaja ei pea fikseeritud IP-aadresside ja ruuteri seadistamisega enam jamama, kaameratootja juures (või mõne teenusepakkuja serveris) on keskne pilveteenus ja oma kaamerat saab tänu sellele seadistada ja vaadata kõikjalt, kust on pilveteenusele ligipääs. Olgu see siis läbi mobiilse äppi või tavalisest veebibrauserist sisse logides.

D-Linki pilveteenus asub aadressil mydlink.com ja kasutajakonto alla liiguvad kõik selle kasutaja pilveteenusega seotud seadmed.

Pilveteenuse veebist saab kaamerapilti vaadata ja seadeid muuta ning isegi kaameras asuvale microSD-kaardile salvestatud klippe alla laadida, kuid pistikprogramm pole väga stabiilne, vähemalt Chrome´i brauseris. Töötab küll kõigis brauserites, aga Java jooksutamisel kipub brauser kokku jooksma vahetevahel. Restart brauserile aitab.

Kokkuvõttes võib öelda, et see D-Linki beebikaamera viib eelmisesse sajandisse pidama jäänud beebivalvetehnika tänapäeva. Kaamera toetab isegi WiFi n-standardit, seega moodne lapsevanem saab kiire pildi ette ka teisest toast, töölt või reisilt. Kvaliteet pole küll tipp-profi seadmele omane, aga täiesti piisav, et beebit jälgida. Küsimusi tekitab ainult aeglusest tingitud seadistamise keerukus – mõnikord võib oodates kannatus katkeda ja tekkida kahtlus, et äkki on miskit valesti läinud. Aga kannatust varudes ja oodates õnnestub siiski kõik ära seadistada.

Ning lõpetuseks viimane, ja paljudele lapsevanematest ostjatele mitte väheoluline aksessuaar: kaamera aluse ja objektiivi ümbruse plastmassrõnga värvi saab vahetada. Kaasas on nii roosa kui helesinine komplekt. See võib olla mõnikord väga oluline.

 

TEHNILISED ANDMED
Beebivalvekaamera D-Link Wi-Fi Baby Camera DCS-825L

Hind: 112 eurot (Network Business Solutions OÜ)
Kaamera eraldusvõime: HD (1280 x 720 pikslit)
Öönägemine: jah (LEDidega, mis pimedas automaatselt sisse lülituvad ja valgustavad kuni 5 meetrit)
Võrguühendus: WiFi 802.11b/g/n
Salvestamine: MicroSD/SDHC mälukaardipesa videoklippide automaatseks salvestamiseks heli ja liikumise peale
Toide: USB-st, USB-laadijast või USB-akupangast (akupank pole komplektis)
Unelaul: 5 sisseehitatud käivitatavat unelaulu
Korpuse värv: vahetatavad helesinised ja roosad rõngad, muidu korpus valge
Alarmid: hääle ja liikumise peale, reguleeritavad (helivaljus, liikumispiirkonnad jne)
Temperatuuriandur: olemas, reguleeritava alarmiga
Alarmid: e-postile, tahvlile, mobiilile, veebibrauserisse
Heliühendus kaameraga: kahepoolne, kuulata saab kaamerat ja rääkida kaamera kõlarisse
Turvalisus: WiFi-ühendus on turvatud, parooliga kaitstud seadistamine, https-iga pilveteenus
Mobiiliga juhtimine: Mydlink Baby app iPhone´ile, iPadile ja Androidiga seadmetele
Objektiiv: fookuskaugus 3,3 mm, ava F2,2, vaatenurk 76,22°
Video ja pildi formaat: H.264, JPEG
Kaal: 139,6 g

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.