fbpx Lihtne lahendus: Follow Focus purgiavajast | AM.ee

Lihtne lahendus: Follow Focus purgiavajast

? Follow Focus on muidu üsna kallis vidin ja vaid profid raatsivad selle endale osta: seadeldis aitab käsitsiteravustamisega valida välja kaks fokuseerimispunkti (või isegi rohkem) ja filmimise ajal keerata vastavat rullikut, mis väikese hammasülekandega keerab sujuvalt objektiivi manuaalfookust, et filmimise ajal ei peaks hakkama teravustamispunkti otsima. Amatöör sellise asja peale sadu eurosid kulutada ei raatsi. Kas kuidagi saaks ka odavamalt, sest tehakse ju steadycam-i laadseid stabiliseerimisraame ja isegi kaamerakraanasid odavatest kodustest vahenditest, mis amatööri jaoks ajavad asja ära?

! Odav Follow Focus maksab mõne dollari tõesti, kui meisterdada see näiteks purgiavajast. Meie kaubandusvõrgus pole selliseid näha olnud, mis ilusti jäigalt objektiivi ümber istuvad (kui keegi teab, soovitagu), aga eBayst saab tellida küll.

Purgiavaja saabus e-poest mõne nädalaga, maksis kolm dollarit ja Follow Focus´e jaoks sobib see jäigem mudel paremini sellepärast, et ei hakka libisema nii lihtsalt objektiivi ümber ega pole ka painduva otsaga, kust nihutada. See pehmem mudel, mis pole ehk nii mugav, näeb välja selline, aga tööpõhimõte on sama:

Kuidas see purgiavajaga Follow Focus siis töötab? Väga lihtsalt. Vaja pole (peale purgiavaja) muud kui üht kirjaklambrit (me valisime värvilt sama kui purgiavaja ehk roosa - jah, profiriistad peaksid ikka mustad olema, nii et vali e-poest õige värv ka), siis markerit ja kleepriba (nt 3M-i Postit paber sobib ka, aga see kipub servadest lahti tulema, jupp maalriteipi on kõige parem).

Kogenud kasutajad Internetis olid kindlaks teinud, et just seda tüüpi purgiavaja sobib ideaalselt Canoni ja Nikoni standardobjektiiviga ja natuke venitades läheb ka profimatele jämedamatele objektiividele ümber, kuid võib siis vajada lisakõpitsemist:

Nüüd tuleb kirjaklamber peaaegu sirgeks tõmmata - sellest saab osuti. Hammastiku vahele jääb kirjaklamber (või peenem nael) ilusti kinni. Nüüd jääb üle skaala ehk heleda taustaga kleeps objektiivile panna ning alustada filmiklipi jaoks teravustamist. Kõigepealt teravusta ära esimene fookuspunkt, tõmba osuti juures markeriga kriips skaalale ja siis teine fookuspunkt, kuhu klipis tahetakse teravustada ja tõmba teine triip skaalale.

Üks puudus on asjal ka - kui panna "käepide" küljele, siis see vajub ise alla. Seega peab ühe käega isetehtud Follow Focust nö stardiasendis hoidma. Või lasta sellel vabalt all rippuda ja teravustamise käigus küljele tõsta, järgmise markerini.

Muud nagu polegi rohkem vaja kui filmima hakata, nihutades filmimise ajal sujuvalt purgiavajat esimese kriipsu juurest teise juurde, nii nagu stsenaariumis ette on nähtud.

Hea, kui on statiiv või kaameraraam, siis saab kõike seda veel sujuvamalt teha.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.