D5 ja UK-Eesti TechLink avardavad võimalusi koostööks

Ühendkunungriigid on meile pealtnäha üks tõsine vanakooli maa, kus endiselt käibel veel tšekiraamatud. Ometi võeti just seal nõuks luua maailma viie kõige digitaalsema riigi ühendus - Digital 5, kuhu kuuluvad Eesti, Israel, Lõuna-Korea, Uus-Meremaa ja UK.  Esimene  D5 Summit kutsuti kokku Inglismaal 2014 aasta detsembrikuus. Selle aasta oktoobris kui meie peaminister Taavi Rõivas Ühendkuningriike külastas, andis Briti peaminister David Cameron eesistuja maa õigused ja kohustused üle Eestile.

19-20. novembrini toimus Tallinnas D5 kohtumine, kus osalesid 5 riigi esindajad, arutades edasisi koostööplaane ja luues uusi initsiatiive selle raames.

Üheks selliseks oli Briti Eesti saatkonna algatusel avatud UK-Estonia TechLink, kuhu kuuluvad mitmed UK ja Eesti ettevõtted peamiselt Fintech ja IT sektorist. Briti Saatkonna eestvedamisel toimusid mitmed sündmused Tallinnas.

Kolmapäeva õhtul avas Briti suursaadik Chris Holtby TechLingi esimese network-ürituse Garage48-s, kus kümmekond idufirmat tutvustasid oma tegemisi TechCrunchi eestvedajale Mike Butcher'ile ja ingelinvestoritele.

Neljapäeval jätkus üritus Tallinna Teletornis, kus peeti maha päevapikkune Fin-Tech konverents. Kohale olid tulnud mitmed pankade esindajad ja ettevõtjad, ning hulgaliselt väliskülalisi Briti Kaubandus- ja Tööstuskojast ning mõned isegi valitsussektorist.

Reede hommikul toimus paneeldiskussioon LHV pangas, kus arutati e-riigi,e-residentsuse, digiallkirjastamise ja Blockchain tehnoloogia võimalusi. Õhtul toimus aga suurejooneline TechLingi avapidu Noblessneri sadamas, mille avamisele oli kohale tulnud isegi Lord Bridges of Headley.

LEO SIEMANN
+ID agent UK's, TechLink 'i liige
www.Estinventor.com

Vaata ka Reporteri kajastust

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.