fbpx EMT-l on Eesti kiireim mobiilne Internet | AM.ee

EMT-l on Eesti kiireim mobiilne Internet

Igaüks leiab Tehnilise Järelevalve Ameti (TJA) tulemustest endale meelepärase infokillu. Kui novembri lõpus teatas Elisa, et TJA andmetel on nende 4G Internet Eestis populaarseim kasutajate arvu poolest, siis nüüd annab teada EMT, et nendel on siiski kiireim m-internet ja kõige suurem 4G leviala.

TJA poolt novembris läbi viidud mobiilse interneti kiiruse mõõtmised EMT, Elisa ja Tele2 võrgus näitasid, et EMT võrgus on kiireimad alla- ja üleslaadimise kiirused. Lisaks on EMT-l riigi parim 4G võrgu katvus.

Mõõtmiste eesmärk oli saada ülevaade sideettevõtjate võimekusest pakkuda mobiilset internetiteenust ja anda tarbijale objektiivset infot mobiilse interneti levialade ning andmesidekiiruste kohta. Mõõtmised sooritati lisaks 126 fikseeritud mõõtepunktile ka sõidu pealt umbes 5 km intervalliga, mille tulemusena saadi ca 500 täiendavat mõõtetulemust.

Mõõtmistulemused näitavad, et suurima keskmise allalaadimiskiiruse fikseeritud mõõtekohtades saavutas EMT (52,0 Mbit/s). Elisa keskmine kiirus oli 28,3 Mbit/s ja Tele2-l 28,0 Mbit/s.

Üleslaadimise keskmised kiirused fikseeritud mõõtekohtades olid EMT-l 25,4 Mbit/s, Elisal 15,7 Mbit/s ja Tele2-l 12,6 Mbit/s.

Fikseeritud mõõtekohtades oli allalaadimiskiirus vähemalt 30 Mbit/s EMT-l 75%, Elisal 37% ja Tele2-l 42 % mõõtmistest.

Kogu mõõteteekonna jooksul oli 500 punktist 4G LTE teenus EMT-l kättesaadav 97% punktides, mis näitab võrgu väga head katteala. Elisa vastav näitaja on 86% ning Tele2-l 79%.

TJA mõõtmise tulemustega saab tutvuda SIIN.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.