fbpx NFC – maksmiseks ja kleepimiseks | AM.ee

NFC – maksmiseks ja kleepimiseks

EMT teatas neljapäevasel pressiüritusel, et koostöös suuremate Eestis tegutsevate pankadega, Kaubamaja kontserni ja üksikute väiksemate jaekettidega on käivitumas mobiilse rahakoti projekt, mis tulevikus võimaldab tasuda kaupluses ostude eest NFC tehnoloogiat toetava nutiseadme abil.

NFC on uudne ning kiirelt arenev lähivälja kontaktivaba tehnoloogia, mis võimaldab nutiseadme vahel või nutiseadmel ja passiivsetel NFC-siltidel või märgistel teha turvalist andmevahetus- või autentimistoimingut. NFC-põhine on ka näiteks Tallinna ühiskaart.

EMT lisateenuste osakonna juhi Holger Haljandi sõnul on lähiajal piiratud kasutajaskonnale mõeldud mobiilse rahakoti testperiood juba algamas.

Juhul, kui testperioodil ei esine uue maksevõimalusega olulisi probleeme, saab laiemale avalikkusele uudne rahakott ja maksevõimaluse tehnoloogia  kättesaadavaks umbes järgmise aasta keskpaigaks.

EMT hinnangul kasvab selleks ajaks ka NFC kiibiga seadmete arv lõpptarbijate käes piisavaks, et teenusel oleks kasutajaid.

Passiivsete NFC-siltide või märkidega aga loodab EMT tulevikus hakata pakkuma erinevaid uusi lahendusi nii äri- kui erakliendile. Hetkel  on EMT müügile paisanud passiivsed NFC-kleebised, millega saab NFC toega nutiseadme kasutaja muuta oma nutiseadme kasutamist lihtsamaks ja mugavamaks. NFC loob nutiseadme kasutajale võimaluse passiivset NFC-silti või märgist lugedes lasta automaatselt teha korduvaid toiminguid. Näiteks võib autosse paigaldatud passiivne NFC-kleebis lülitada sisse Bluetooth ühenduse ja ühendada nutiseadme käed-vabad-süsteemiga ning käivitada navigatsiooni rakenduse. Selleks tuleb vaid oma mobiil, mis toetab NFC-d, korraks NFC-märgise lähedale asetada (vähem kui sentimeetri kaugusele).

ARTO VAAS
ASA Quality Services

 

KUST SAAB?

NFC märgised on müügil EMT poes (3 tk 4,95 eurot).

Vaata, kas Amazonis on odavamaid:

NFC tagPilt on eemaldatud.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.