Kümme parimat GPS-rakendust Androidile

Kuigi mobiilide GPSe on kõvasti kritiseeritud ja muidugi soovitavad asjatundjad omale ka eraldi seadme osta, on paljudel juhtudel, kui kasutaja ei vaja just seda kõige paremat, ka telefonist abi.

Androidile on aja jooksul tekkinud juba paras hulk GPS-rakendusi, mis vanadele GPSidele kindlasti silmad ette teevad nii oma täpsuse kui võimaluste poolest. Kes tahab parimat, see peab muidugi uue GPSi ostma, et saada meetrine täpsus või head uued kaardid. Vaatame kümmet rakendust, mis tunduvad kõige paljulubavamad. Igaüks võib loetelu täiendada, saates toimetusele soovituse.

AndNav!2

Eestis saab Android Marketist laadida vaid tasuta rakendusi, sellepärast jätame seekord autonavigaatorite valikust kõrvale kõik tasulised CoPilotid, Wisepilotid, iGod jt head kaartidega klassikalised autonavigaatorid. Tasuta variantide hulgast midagi eriti valida polegi. AndNav on aga omapärane selle poolest, et kasutab navigatsiooni põhjadena vabavaralisi kaarte, mis põhinevad Openstreetmapil. Tänu Eesti kaardientusiastidele on ka Tallinn ja Tartu täiesti navigeeritavad, mujal valitseb aga veel palju valgeid laike. Maailmalinnad on siiski samuti üsna hästi kaetud ja vaese mehe navigaatorina ajab AndNav!2 asja ära. Justnimelt rakendus nr 2 on oluline, sest esimene versioon ei sisalda kaardi järgi häälega kohale juhendamist. Teine aga võimaldab kaarte ka salvestada enne teeleminekut.

Augsatnav

Tegemist on täiendatud reaalsusega (augmented reality) - vaatad läbi mobiilikaamera ja nähtavale liikuvpildile joonistatakse peale teekond, mida mööda vaja astuma hakata. Rakendus kasutab Google´i navigatsiooniandmeid ja kaarte, mis Eesti kohta on veel üsna puudulikud, eriti just autoga liikluses liigeldes. Rakendust kasutades võib küll tänaval veidi imelik olla mobiili enda ees hoides mööda joont jalutada, aga samas on see kõige lihtsam viis näha, kuhu peab minema.

c:geo

See on ilmselt parim Geocachingu rakendus üldse vähemalt seni, kuni me ei saa proovida Geocachingu enda ametlikku rakendust, mis maksab kümmekond dollarit ja seega pole Android Marketi kaudu Eestis saada. Ükski levinud laiatarbe-GPS ei paku reaalajas infot Geocachingu veebilehelt kuni spoilerfotodeni välja. Kohale juhatamiseks saab valida kas kaardil teekonna näitamise, kompassi või radari (eraldi rakendusena). Ka logida saab otse telefonis oma leiu ja Geocaching.com lehele ning Twitterisse üles panna. Aarded võib enne välja minemist telefoni ära salvestada koos kaardipiltide ja viimaste logidega, nii pole metsas andmesidet vaja.

Endomondo

Üks lihtsamaid sporditräkkereid on Endomondo ja kuna see on väga popp ka Nokia kasutajate seas, siis meil kui Nokia maal võib just Endomondo keskkonnast leida kõige rohkem sõpru, kellega koos sporditulemusi võrrelda. Pakub ka otsejälgimist sõpradele ja võimalust sportijale kõrvaklappidesse tekst->kõneks teateid saata.

Foursquare

Populaarseim asukohapõhine sotsiaalvõrgusait, kus saab "sisse logida" erinevatesse kohtadesse ja jälgida, kus parajasti sõbrad asuvad. Lisaks on Foursquare üles ehitanud väikese mängu asukohtade "kuningaks" saamise ja väljateenitavate märkidega. Töötab ka võrgupõhise navigatsiooniga, ilma GPSita.

Gowalla

Sarnaselt Foursquare´ile saab ka Gowallas asukohtadesse sisse logida ja vaadata, kus sõbrad on. Lisaks saab postitada ka asukohtade pilte, mis turistidele kindlasti meeldib ja läbida soovitatud teekondi, mis koosnevad mitmest asukohast.

GPS Averaging

Kuna palju on kurdetud mobiili-GPSide ebatäpsuse pärast, sest nende vaikimisi tarkvara ei tee paigal seistes koordinaatide keskmistamist, siis siin on lahendus. Seisa paigal, pane GPS Averaging käima ja see asub koordinaate täpsustama, saavutades mõne minutiga mõnemeetrise täpsuse (kui taevas selge ja satelliite piisavalt).

Pilt on eemaldatud.

GPS Test

Hea baasrakendus GPSi info vaatamiseks: palju satelliite on taevas nähtaval, mis suunas nad asuvad, kui suure täpsusega on asukoht määratud ja millal tõuseb-loojub päike.

Instamapper GPS Tracker

Tõenäoliselt parim GPS-träkkimise tarkvara, mis saadaval tasuta: paned telefonis tarkvara käima ja see edastab iga viie sekundi tagant asukoha Instamapperi serverisse, kus näidatakse telefoni teekonda kaardil. Olemas on ka kood, millega võib asukohta näitava kaardi oma veebilehel üles panna, näiteks sellisena.

Sportypal

Sarnaselt Endomondoga träkib Sportypal sportlase teed ja selle saab veebis sõpradele välja jagada. Tasu eest võib lasta jälgida ka reaalajas, aga seda võimalust veel eestis pole. Jooksu või rattasõidu ajal lubatakse ka asukohainfoga pilte teha, kuid fotode kvaliteet on üsna halb.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.