fbpx FOTOD: Google´i uus peakorter tahab alustada uut peatüki kontorihoonete arhitektuuris | AM.ee

FOTOD: Google´i uus peakorter tahab alustada uut peatüki kontorihoonete arhitektuuris

Nii nagu Apple, Facebook ja Samsung, plaanib ka Google ehitada omale uue võimsa peakorteri Räniorus. Ja nagu tehnoloogiafirmale kohane, peab see olema pungil tehnika uusimatest saavutustest ja lahendustest.

Kui Apple´i peakorter tuleb nagu hiiglaslik ümmargune lendav taldrik, siis Google´i ehitis näeb välja pigem nagu tohutu telk või maapinnale laskunud võrkudesse mähkunud kookon. Meile Eestis meenutab see mõned suved tagasi võrgendikui poolt tehtud tihedaid võrke toomingatel, mille all nad rahulikult puulehtedega maiustasid.

Foto: (CC) Sanna Vilma Kristiina Vitikainen / Wikipedia

North Bayshore´i uus kampus Mountain View´s Räniorus on saanud kontseptsioonilise lahenduse, mille töötasid välja Thomas Heatherwick ja Bjarke Ingels, kes on arhitektuurimaailmas tuntud kui kiiresti tõusvad uutmoodi mõtlevad arhitektid. Heatherwick disainis Londoni olümpiamängude tõrviku, Bjarke Ingelsi ettevõte aga prügipõletusvabriku Kopenhaagenis, mille katusel asub suusakeskus koos lumenõlvadega.

Google´i uus kampus tuleb sõrestikkonstruktsiooniga püramiidjas seinteta ehitis, mis on kaetud võrgendikoi võrgu laadse hiiglasliku telgiga. Telk on läbipaistev ja tehtud klaasplaatidest. Selle telkja struktuuri all askeldavad robotid ja minikraanad, mille abil saab korruseid ja ehitise struktuuri vastavalt vajadusele kiiresti muuta. katus jääb aga alati pea kohal alles.

"Telgi" alla tulevad puud ja põõsad, kontorikuubikud ja -pinnad, jalgrattateed, kohvikud, raamatukogud, inseneriruumid. Erinevad vajadused on Google´i otsingumootori-inseneridel ja isesõitva auto loojatel, kõik nad saavad katuse all just oma vajadustele vastavad pinnad. Telgi all kontrollib automaatika kliimat ja valgustust.

Tegemist on ettepanekuga, mis esitatakse Mountain View´ linnanõukogule arutamiseks. Kui see saab heakskiidu, asub Google oma võrku kuduma.

FOTOD: Google, Thomas Heatherwick ja Bjarke Ingels

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.