fbpx Video: Google katab õhupallidelt Internetiga kogu planeedi | AM.ee

Video: Google katab õhupallidelt Internetiga kogu planeedi

Satelliitinternet peaks seda juba peaaegu et tegema, aga Google´il pole vaatamata oma suurusele siiski veel võimet katta kogu planeet kiire Internetiga oma satelliitidelt, mis jääks veel lõppkasutajale odavaks ka. Kuid Google on projekti Loon alustades teinud madalalennulisema lahenduse - stratosfääris püsivate läänetuultega ringlevad õhupallid, mis asuvad 20 km kõrgusel, pakuvad Internetti odavamalt ja mugavamalt.

Õhupallid on odavamad, neid saab õhku paisata palju ja õhupallipilve saab distantsilt juhtida nii, et kui üks pall eemaldub, siis teises suunas puhuvate tuultega kõrgemas või madalamas stratosfäärikihis uue palli asemele juhtida.

Muidugi pole see võrk veel valmis, esimesed katsetused käivad Uus-Meremaal ligi 50 kasutajaga. Aga kui õhupallivõrk peaks kunagi valmis saama, siis on veel üks põhjus oma raha ja andmed selle hiigelfirma kätte viia - lairiba-Internet saabub siis sinna, kuhu ükski kaabel ega mobiilioperaator ei ulatu. Mida rohkem inimesi Internetis, seda kasulikum Google´ile: saab rohkem internetireklaami müüa. Maapealsed vastuvõtjad on punase kera kujulised, mis kinnitatakse kronsteiniga majakatusele või seinale ja mis peavad sidet lähima õhupalliga.

Video selgitab lähemalt.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.