fbpx Vaata nüüd ühest kohast, mida Google sinu kohta teab ja kui turvaliselt oled Internetis | AM.ee

Vaata nüüd ühest kohast, mida Google sinu kohta teab ja kui turvaliselt oled Internetis

Pole enam eriline saladus, et Google teab mõnikord meist rohkemgi, kui me ise. Mõned päevad tagasi teatas Google uuest kohast My Account, kus tehnoloogiahiid lahkelt ka sulle neid teadmisi jagab. Lisaks võib kontrollida, kui turvaliselt sa Internetis oled ja kas sisselogimine ja seaded on ikka hästi paika pandud.

My Account on lihtsal meeldejääval aadressil - http://myaccount.google.com/.

Sealt saab vaadata, kui turvaline on sisselogimine erinevatesse Google´i teenustesse, millist privaatset infot lekib avalikkusele, mida oled oma kontolt viimasel ajal teinud ja mismoodi oled erinevaid seadmeid ja teenuseid kasutanud. Turvakontrolli ja privaatsuskontrolli testid aitavad leida kohti, kus peaks oma privaatsus- ja turvaseadeid kohendama.

Näiteks on hea vaadata, milliste seadmetega viimati Google´i kontole sisse logisid, mis ajal viimati parooli muutsid, kust sisse logisid. Isegi Chrome´i poolt salvestatud veebilehtede paroolid on võimalik ära näha. Muidugi on ka täielik statistika ja ülevaade sellest, millistel veebilehtedel Google´i tarkvaratoodetega oled käinud ning milliseid mobiilseid äpp´e kasutanud. Kui oled asukohajälgimise sisse jätnud, siis näed ka seda, kus oled käinud (või kus on sinu mobiilsed seadmed käinud, kui nad sinust erinevat teed rändavad). Samas asub ka kõige lihtsam tööriist oma Google´i andmete (või teenuste, kontode või nende sisu) kustutamiseks.

Et kõik lihtsalt läbi käia kogu seadete rägastikus, käivita sealt lehelt kaks asja: Security Checkup ja Privacy Checkup. Siis saavad põhiasjad üle vaadatud ja kui midagi on valesti, siis ka kohe ära parandatud. Mujalt sektsioonidest saab oma privaatsuse ja turvalisuse kohta juba süvitsi uurida.

Proovi läbi ja vaata, kas leiad oma kontolt midagi kahtlast või mõne lahti jäetud ukse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.