fbpx Google Street View sõidab seekord vaid suuremates asulates ja turismiobjektidel | AM.ee

Google Street View sõidab seekord vaid suuremates asulates ja turismiobjektidel

Seekordsel Eesti kaardistamisel on Google ette võtnud vaid suuremad ja olulisemad kohad. Kuni augusti lõpuni sõidavad Google StreetView tehnoloogial põhinevaid välitöid tegevad autod ringi Regio juhtidega. Kogutakse GPS asukohti, pilte ja lasermõõdistamise teel saadud objektide kujusid ja liiklusmärkide infot.

StreetView rakenduses olevat pildimaterjali uuendatakse seekord vaid Eesti suuremates linnades, sõidetakse linnade keskosades ja suurematel tänavatel, autod liiguvad vaid mööda avalikke teid ja olulisi turismiobjekte.

Regio on oma tegevuse kooskõlastanud Andmekaitse inspektsiooniga. Enne kui Google kasutab tehtud pilte oma Street View teenuses, hägustatakse kõigi piltidele jäänud inimeste näod ja autode numbrimärgid ning kohe peale piltide avalikustamist luuakse võimalus esitada taotlus oma valduste Street View´s hägustamiseks.

Juhul, kui keegi näeb StreetView autosid mööda sõitmas ning seoses teostatavate töödega tekib küsimusi, leiab lisainfot veebiaadressilt http://google.ee/streetview või on oma täpsustav küsimus võimalik saata e-maili aadressil streetview@regio.ee.

FOTO: KALEV LILLEORG / ARVUTIMAAILM

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.