fbpx HP uus lipulaevtelefon on Windows 10-ga ja töötab ka lauaarvutina | AM.ee

HP uus lipulaevtelefon on Windows 10-ga ja töötab ka lauaarvutina

HP võtab riske ette suurelt - AM-iski testis olnud Continuum, mis lubab Windows 10-ga nutitelefoni vastavas dokis kasutada kui lauaarvutit, on peagi HP uue lipulaevtelefoni südameks. Telefon Elite x3 saab olema võimas, kiire ja näeb tuttav välja, kuid selle võimsuse tarbib edukalt ära seesama Windows 10 lisa Continuum, millega siiski päris Windowsi programme kasutada ei saa, vaid Windows 10 nn äpp´e.

Tuumaks on võimas Qualcommi protsessor Snapdragon 820, 4 GB mälu, 64 GB välkmälu, aku on hiiglaslik - 4150 mAh. Telefonil on silmaiirise skänner ees ja sõrmejäljelugeja taga. Nutimobiil on IP67 veekindlusega (pool tundi kuni meetri sügavusel) ja mõeldud ärikasutajale. Kas HP astus sellega ämbrisse? Võimalik, sest Continuumi tulekuga on veel nii palju probleeme, et ärikasutajad võiksid sellest mõnda aega eemal olla, kui ei taha aegluse ja Continuumi muude probleemidega (äppide vähesus ja nende mittetöötamine) vaevelda.

Kuid HP proovib siiski - kunagi oli ju see tootja esimeste pihuarvutite tegija ning ärikasutajad teadsid neid Windows CE-ga masinaid hästi. Ehkki selleaegsete pihuarvutite kasutamine oli ebamugav nagu öö võrreldes tänapäevaste nutiseadmetega, sai asjad mobiilselt aetud.

HP proovib niisiis kiiresti turuosa kaotaval Windowsi mobiilsel platvormil teha võimsa äritelefoni ja veelgi enam - rakenduste vähesust korvab hiigelkorporatsioon pilves jooksvate ärirakenduste pakkumisega. Seega on telefon siin rohkem nagu terminal, mis edastab klahvivajutusi ja näitab pilvest tulevat ekraanipilti. See lahendus sobib suurematele firmadele, kus on oma IT-osakonnad äritarkvara virtualiseerimiseks ja pilve viimiseks.

HP dokk, millega saab tmobiili kasutada lauaarvutina, ühendab telefoni ekraani ja klaviatuuri-hiirega: kaks USB porti, üks USB-C port, DisplayPort, Ethernet tagavad vajalikud välisühendused.

HP pakub veel ühe ebatavalise lisa - Mobile Extenderi nimelise seadme, mis näeb välja nagu süler, aga tegelikult on laiendus HP Elite x3 telefonile ja ilma selleta ei töötagi. Niisiis, kes tahab, võib üht ebastandardset sülerit ikkagi kaasas vedada lisaks telefonile, mis peaks asendama sülearvutit reisil.

Telefon tuleb müügile suve lõpus.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.